baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Alkoholizm i terapia alkoholowa. Kiedy należy się jej podjąć i jakie są formy leczenia uzależnień?

Wiele osób zmaga się z kontrolowaniem picia w pewnym momencie swojego życia. Problemy związane z alkoholem – które wynikają z nadmiernego, zbyt szybkiego lub zbyt częstego picia – należą do najważniejszych problemów zdrowia publicznego w Polsce. Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na to, jak poważny może się wydawać problem, większość osób z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu może skorzystać z jakiejś formy leczenia.

Leczenie alkoholizmu - kiedy należy zacząć?

Zaburzenia związane z używaniem alkoholu, inaczej choroba alkoholowa, to schorzenie, które lekarze diagnozują, gdy picie alkoholu powoduje stres lub szkodę. Jeżeli w ciągu ostatniego roku zdarzyło Ci się pić więcej lub dłużej niż zamierzałeś; niejednokrotnie chciałeś ograniczyć lub przestać pić, ale nie mogłeś; doświadczyłeś silnej potrzeby napicia się (głód alkoholowy) lub też stwierdziłeś, że picie było przyczyną kłótni i problemów w rodziny lub z Twoimi znajomymi - wówczas możliwe, że powinieneś podjąć się leczenia uzależnienia. Są to bowiem podstawowe objawy alkoholizmu, wskazujące na przewlekłe nadużywanie alkoholu.

Terapie dla alkoholików

Terapie dla alkoholików mogą być prowadzone w duchu różnych metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Można wśród nich wyróżnić:

Zabiegi behawioralne

Leczenie behawioralne ma na celu zmianę zachowań związanych z piciem poprzez poradnictwo. Są to metody stosowane nierzadko przez pracowników służby zdrowia. W celu zasięgnięcia większej ilości informacji skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Leki

Istnieją na rynku leki, które mogą wspomagać przy leczeniu uzależnienia. Z leczeniem farmakologicznym zawsze powinna się jednak łączyć fachowa i całodobowa opieka medyczna, ponieważ odtruwanie organizmu to proces, któremu towarzyszyć mogą bardzo negatywne dla organizmu objawy.

Grupy wzajemnego wsparcia leczenia alkoholizmu

Grupy wzajemnego wsparcia, często anonimowe, zapewniają pomoc osobom, które rzucają lub ograniczają picie. W połączeniu z leczeniem prowadzonym przez pracowników służby zdrowia, grupy wzajemnego wsparcia mogą zaoferować cenne wsparcie psychologiczne.

Ośrodek pomocy w leczeniu uzależnienia

Publiczny lub prywatny ośrodek leczenia uzależnień zapewni najbardziej kompleksowe, całodobowe wsparcie w zmaganiach z chorobą alkoholową. Ośrodek odwykowy zapewnia różne formy terapii, od terapii behawioralnych po farmakologiczne, stosując nowoczesne metody powstałe w oparciu o najnowsze wyniki badań w leczeniu alkoholizmu. To najlepszy sposób służący odstawieniu alkoholu i poprawieniu swojego życia raz na zawsze - jak bowiem pokazują badania, około jedna trzecia osób leczonych z powodu problemów alkoholowych nie ma dalszych objawów rok później. Wiele innych osób znacznie ogranicza picie i zgłasza mniej problemów związanych z alkoholem.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień EMPATIA

Skuteczne leczenie uzależnień:

  • leczenie alkoholizmu
  • leczenie narkomanii
  • leczenie hazardu
  • leczenie uzależnień behawioralnych

Maszewo 14A
09-400 Brwilno

Skontaktuj się ośrodkiem i uzyskaj pomoc!

E-mail:
terapia@osrodek-empatia.com

Tel:
725 421 229

Strona www:
https://www.osrodek-empatia.org/źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 09.07.2021, 06:06 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 314

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.