baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczeństwo nad wodą – przypominamy kilka podstawowych zasadach

Lato w pełni, a co za tym idzie- upragnione wakacje. Jest to idealny czas, aby wypocząć nad wodą. Wybierając się na upragniony wypoczynek nad wodę, należy pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzeganie ich pozwoli nam przywieźć z urlopu tylko dobre wspomnienia.

Kilka rad dla wypoczywających nad wodą

Pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych! Pamiętaj, że najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio do tego przygotowanych i oznakowanych, które są pod nadzorem  ratowników wodnych. Nie korzystaj z kąpieli w stawach,  żwirowiskach, czy gliniankach Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdy nie wiesz jaka jest głębokość wody i jak ukształtowane jest dno. Zabronione są w takich miejscach skoki na tzw. główkę. Pamiętaj też, żeby nie popychać innych kąpiących się i wypoczywających.

Przestrzegaj regulaminu, który obowiązuje na kąpielisku. Pamiętaj, jeżeli na kąpielisku wisi  biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, czerwona flaga – kąpiel zabroniona, brak flagi – kąpielisko niestrzeżone.

Jeżeli nad wodą jesteś z dziećmi pamiętaj aby mieć nad nimi ciągły nadzór. Nawet jeżeli dziecko nad którym sprawujesz opiekę potrafi pływać, nie trać go z pola widzenia. Obecność ratowników nie zwalnia rodziców lub opiekunów z obowiązku pilnowania dziecka. Odpowiedzialność za swoje dzieci zawsze ponoszą rodzice.

Korzystając ze sprzętu wodnego upewnijmy się, że jest on sprawny!  Nie pływaj w czasie burzy, czy w trakcie porywistego wiatru. Pływanie sprzętem pływackim po zmroku czy w nocy jest również  bardzo niebezpieczne. Gdy zabierasz dziecko na sprzęt pływacki, pamiętaj o założeniu kamizelki ratunkowej z kołnierzem, odpowiednio dopasowanej  do jego wagi i wzrostu oraz koniecznie zapiętej. Nigdy nie korzystajmy z takiego sprzętu po alkoholu. Jest to niezgodne z prawem, a przede wszystkim śmiertelnie niebezpieczne.

PAMIĘTAJ!

Nigdy nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu!

Alkohol skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 21.07.2021, 12:17 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 357

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Czy w Brodnicy oprócz kąpieliska na Niskim Brodnie jest inne strzeżone ?
Dodany 21.07.2021, 20:14 przez Osoba