baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierujących

Brodniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców, poruszających się po drogach naszego powiatu. Wszyscy to mężczyźni. Każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w godzinach popołudniowych w miniony piątek (23.07.21) na terenie Pokrzydowa. 44-latek kierując nissanem primera miał 0,65 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów w sobotni wieczór (24.07.21) w miejscowości Szczepanki. 55-letni kierowca pojazdu marki hyundai miał w organizmie nieco więcej, bo już 1,50 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia ok. godz.: 23:00 w miejscowości Zbiczno ujawniono kolejnego kierującego pod wpływem alkoholu mężczyznę, tym razem był to motorowerzysta. 52-letni mieszkaniec naszego powiatu miał już 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie w nocy z soboty na niedzielę (25.07.21) na ulicy Strzeleckiej w Brodnicy zatrzymano do kontroli pojazd marki fiat punto. Jak się okazało, jego 21-letni kierowca również znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał 1,45 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców osiągnął najwyższy niechlubny rezultat, a mianowicie 2,10 promila alkoholu w organizmie. 54-latek praktycznie w samo niedzielne południe (25.07.21), poruszał się ulicą Sądową w Brodnicy pojazdem marki volvo.
Policjanci przypominają, iż prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest nie tylko przestępstwem za które grozi surowa odpowiedzialność karna, ale jest również wyjątkowo nieodpowiedzialnym zachowaniem, które stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 27.07.2021, 13:34 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 468

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Zabierać tym ... samochodziki, czy to takie trudne? W Danii i we Włoszech to działa. Polactwo jeździ tam trzeźwe.
Dodany 28.07.2021, 17:20 przez seba