baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Okazja czyni złodzieja

Pozostawiony bez opieki dobytek stanowi łakomy kąsek, obok którego niektórzy nie mogą przejść obojętnie. W minionych dniach łupem złodziei padły dwa pozostawione bez opieki rowery górskie oraz biżuteria i pieniądze, które skradziono z niezabezpieczonego mieszkania.
Z terenu jednego z parkingów przy ul. Lidzbarskiej w Brodnicy "zniknął" rower górski. Rower stał niezabezpieczony, a 52-letni mieszkaniec Brodnicy wycenił straty na kwotę 550 złotych. Do podobnej sytuacji doszło na osiedlu, przy ul. Gen. Maczka. Pozostawiony bez opieki rower nie umknął uwadze złodzieja. Jednoślad odjechał razem z nowym "właścicielem", a 24-latka z Brodnicy poniosła straty w wysokości 250 złotych. Z kolei w Jabłonowie Pomorskim pozostawiono otwarte mieszkanie, z czego skwapliwie skorzystał amator cudzego mienia. Z mieszkania skradziono pieniądze i biżuterię, co naraziło 57-letniego pokrzywdzonego na straty w wysokości ok. 6000 złotych.
Policjanci apelują, aby w miarę możliwości unikać pozostawiania swojego mienia niezabezpieczonego, bez nadzoru. Prosimy również, aby przed wyjściem z domu zamykać drzwi na klucz. Niestety stare przysłowie "okazja czyni złodzieja" jest nadal aktualne.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.08.2021, 14:01 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 746

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.