Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Obywatele zatrzymali nietrzeźwego kierującego i przekazali go policjantom

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Mężczyzna został ujęty przez przypadkowych podróżnych i przekazany brodnickim policjantom.
W minioną sobotę (14.08.) około godz. 11.00 brodnicki dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o ujętym przez obywateli nietrzeźwym kierującym. Do miejscowości Żmijewo natychmiast skierowano patrol policjantów ruchu drogowego. Jak się okazało, dwóch mężczyzn przemieszczających się w kierunku miejscowości Zbiczno, zauważyli jadącego "wężykiem" motorowerzystę. Mężczyzna nie dał się wyprzedzić i zjeżdżał do osi jezdni powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kiedy kierowca osobówki zdołał wyprzedzić jednoślad, zajechał motorowerzyście drogę uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy, po czym wezwał na miejsce policjantów. Jak się okazało, 34-letni motorowerzysta miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu brodnickiego został zatrzymany a jego pojazd odholowany. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.08.2021, 10:52 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1249

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.