baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Awarie układów hydraulicznych i ich podzespołów

Hydraulika siłowa wykorzystywana jest powszechnie w urządzeniach budowlanych, rolniczych, maszynach przemysłowych i produkcyjnych. Ciecz pracuje w układzie hydraulicznym pod bardzo wysokim ciśnieniem, co nie jest bez wpływu na podzespoły takiego układu. Rozdzielacz hydrauliczny, pompa hydrauliczna i siłowniki hydrauliczne poddawane są ogromnym obciążeniom, stąd mechanizmy te ulegają zużyciu i konieczna jest ich naprawa lub regeneracja.

Pompa hydrauliczna i jej możliwe usterki

Najważniejszym i często też najbardziej wrażliwym urządzeniem pracującym w układzie hydraulicznym jest pompa hydrauliczna. Naprawa pompy hydraulicznej to zadanie, które wiąże się z wcześniejszym dokładnym jej rozebraniem, diagnostyką, a następnie określeniem problemu, który można wyeliminować wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu i narzędzi.

Usterki i awarie pomp hydraulicznych najczęściej powstają na skutek nieprawidłowego użytkowania, nieprzestrzegania okresowych przeglądów i konserwacji. Awarie występują również z powodu dużego obciążenia urządzenia i długotrwałej jego pracy, te kwestie jednak są nie do uniknięcia.

Najczęściej uszkodzeniu w pompie ulegają elementy tłoczne, zawory oraz sprzęgło. Na skutek zużycia wynikającego z eksploatacji, mogą pojawić się problemy z filtrami lub przewodami. Tych ostatnich jednak można uniknąć, regularnie czyszcząc filtry i sprawdzając szczelność przewodów. Jeżeli chcesz być pewny długotrwałej żywotności swojej pompy, regularnie oddawaj ją do nas na przegląd, wyczyścimy lub wymienimy filtry, a także sprawdzimy szczelność przewodów, eliminując ewentualne niespodziewane awarie, którymi Ty nie będziesz musiał się już martwić.

Rozdzielacz hydrauliczny i jego możliwe usterki

Rozdzielacz jest urządzeniem, którego mechanizm odpowiada za sterowanie przepływem cieczy w układzie. Element ten jest więc odpowiedzialny za to, aby ciecz dotarła do siłownika, silnika lub zbiornika, skąd zostanie ponownie przepompowana.

Najczęstszą usterką rozdzielaczy hydraulicznych jest wyciek spowodowany uszkodzeniem uszczelnień, suwaków, zaworów, nieco rzadziej korpusów. Niestety, rozdzielacz jest mechanizmem, który nieustannie jest poddawany dużym obciążeniom, wynikającym z pracy cieczy pod wysokim ciśnieniem. Z tego też względu bardzo trudno jest przewidzieć jego awarię, a wyeliminować ją można wyłącznie poprzez regularne przeglądy, które możemy wykonać dla Ciebie, eliminując zagrożenia wynikające z uszkodzenia podzespołów.

Naprawa rozdzielacza hydraulicznego może wiązać się z długotrwałym przestojem, dlatego bardzo istotne jest, abyś regularnie dokonywał kontroli stanu technicznego rozdzielacza, a można to zrobić wyłącznie przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń i narzędzi, którymi dysponuje nasza firma.

Siłownik hydrauliczny i jego możliwe usterki

Dwie najczęściej spotykane awarie siłowników hydraulicznych to awaria uszczelnienia lub awaria tłoka. Naprawa siłownika hydraulicznego w przypadku awarii uszczelnienia jest relatywnie prosta i krótkotrwała. Awaria tłoka jest dużo bardziej czasochłonna i skomplikowana.

Uszczelnienie w siłowniku hydraulicznym można wymienić relatywnie łatwo, jednak wyłącznie odpowiedni sprzęt diagnostyczny pozwoli Ci upewnić się, że uszczelnienie zostało fachowo zamontowane i siłownik jest szczelny. Dlatego nie warto brać się za taką odpowiedzialną pracę samodzielnie, lepiej powierzyć ją fachowcom, czyli nam.

W przypadku awarii tłoka sprawa się komplikuje. Tłok często wymaga specjalnej obróbki, napawania, a następnie toczenia, czyli pełnej regeneracji. Taką regenerację również możemy wykonać. Udzielamy gwarancję na naprawę uszczelnienia, regenerację tłoka, jak i wszystkie inne czynności związane z naprawą układu hydraulicznego.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Awarie podzespołów układu hydraulicznego bywają długotrwałe, uciążliwe i kosztowne. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Skorzystaj z naszych usług, zleć nam przeglądy hydrauliki w Twoich urządzeniach i maszynach. Jeżeli jednak awaria stanie się faktem, również nie wahaj się skorzystać z usług profesjonalnie wyposażonego serwisu, czyli naszej firmy.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 30.08.2021, 10:10 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 854

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.