Banery_MediaMix Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Podsumowanie wakacji na drogach powiatu brodnickiego

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Jutro (1.09.) nasze pociechy wrócą do szkolnych ławek, co się wiąże z kolejnymi działaniami brodnickich policjantów. Od 1 września, na terenie powiatu brodnickiego, podobnie jak w całym kraju rozpocznie się akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół, kontrolować prędkość w okolicach tych placówek, a także kontrolować autobusy przewożące dzieci. Brodniccy policjanci wstępnie podsumowali kończące się wakacje.
Niestety, tegoroczne wakacje dobiegają końca. Już jutro (1.09.) wszyscy uczniowie powrócą do szkolnych ławek, a brodniccy policjanci rozpoczną kolejne działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół, kontrolować prędkość w okolicach placówek szkolnych, a także autobusy przewożące dzieci.

Brodniccy policjanci wstępnie podsumowali kończące się wakacje. W porównaniu z poprzednim rokiem mniej było wypadków jednak więcej kolizji drogowych. Odnotowaliśmy również mniej osób rannych i jedną ofiarę śmiertelną wypadku drogowego. W ubiegłym roku ofiar śmiertelnych nie odnotowaliśmy. Zatrzymano za to więcej nietrzeźwych kierowców.

Na drogach powiatu brodnickiego od początku wakacji do 30 sierpnia doszło do 6 wypadków drogowych (2020r.- 12), w których rannych zostało 6 osób i jedna ofiara śmiertelna (2020r. -1 4) ofiar śmiertelnych - 0. Policjanci odnotowali 191 kolizji drogowych (2020r. - 179). Zatrzymano również większą ilość, bo aż 58 kierujących w stanie nietrzeźwości (2020r. - 50).

Główną przyczyną wypadków i kolizji podczas wakacji było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci nie odnotowali utonięć związanych z wypoczynkiem nad wodą.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 31.08.2021, 13:21 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 403

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.