baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Trzeźwy kierujący – podsumowanie działań w powiecie brodnickim

Wczoraj (1.09.) w godz. 6.00-14.00 oraz 18:00-22:00, brodniccy policjanci w różnych punktach powiatu, po raz kolejny przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Podczas wczorajszych działań, funkcjonariusze skontrolowali tan trzeźwości u 429 kierujących. Policjanci nie ujawnili żadnego kierowcy, który zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Policjanci przypominają!
Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, a także dla innych użytkowników dróg.
Kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 02.09.2021, 09:37 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 1081

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Sz. panie Kaczmarczyk ,nie uchylam się od odpowiedzialności za bezpieczeństwo jako użytkownik dróg , co wynika z zasad przepisów prawo o ruchu drogowym , czy własnego sumienia , zaś jeśli chodzi o stan dróg , to żaden z nas nie ma wpływu co do napraw nawierzchni , często te nakładające świeżo placki asfaltowe są większym zagrożeniem , aniżeli jakaś mała dziura , posypywanie gryzem ciekłego asfaltu , który to przykleja się do opon , czy to auta , jak i motocykla w trakcie hamowania powoduje poślizg , długo by pisać ,ale to i tak nie zmieni stanu naszych dróg , co zgadzam się z panem pozd
Dodany 07.09.2021, 14:55 przez Jurek
Panie Jurku szanowny, uprzejmością nie było końca. Bez dywagacji kto ma jakie obowiązki odnośnie utrzymywania stanu nawierzchni jezdni. Kierowca ma obowiązek w pierwszej kolejności dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, ergo dostosowanie prędkości do warunków jest jak najbardziej na miejscu. Postawę Pana jak i P. Marka, w obronie którego Pan staje, odbieram jako zrzucanie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólną. Nie ulegajmy emocją.
Dodany 07.09.2021, 05:57 przez Kaczmarczyk
Sz. panie Kaczmarczyk , jak by tu powiedzieć ,tor wyścigowy to niestety jest sprawdzany przez komisję wyścigów , nawet tor wyścigów krosowych podlega komisyjnej weryfikacji , jeśli zaś chodzi o drogi powiatowe czy wojewódzkie ,gminne mają swoich zarządców , którzy w swoim zakresie obowiązków mają dbać o bezpieczeństwo jakości dróg , Pan Marek stawia słuszną uwagę takk jak do dróg jak i policji ,policja ma obowiązek zgłaszać do zarządców dróg w przypadku gdy uwarzy usterkę nawierzchni ,jadąc przez Niemcy można tam to zobaczyć ,a czemu tak nie jest u nas W POLSCE ?????????POZDRAWIAM
Dodany 06.09.2021, 17:14 przez Jurek
Panie Marku, uważam osobiście że stan dróg nie jest aż tak tragiczny jak Pan wcześniej zauważył. Prawdą jest, że na niektórych odcinkach na jednym kilometrze jest "niezliczona" liczba nawierzchni i jak się jeździ samochodem na oponach wątpliwej jakości, często starych gdzie guma nie ma swoich właściwości trakcyjnych, o poślizg nietrudno. Moja druga uwaga to bycie jasnowidzem. Kierowca, dobry kierowca jak jeździ regularnie określone trasy zna każdą "dziurę" na pamięć. Trzeba pamiętać, że nawet na torze wyścigowym pierwsze okrążenie robi się spacerowo żeby upewnić się że tor jest czysty. Pozdraw
Dodany 05.09.2021, 23:02 przez Kaczmarczyk
Nie oszukujmy się lecz nie pijani kierowcy powodują najwiecej wypadków [chociaż nie bronie takich osób] lecz główną przyczyna wypadków jest tragiczny stan naszych dróg, ale nasze polskie prawo nie uznaje stanu drogi jako przyczyne wypadku tylko standardowa regułka 'niedostosowanie predkości do warunków drogowych '' i zakłada że kazdy kierowca jest jasnowidzem i wie że na prostej drodze bedzie kilka dzr w których urwie koło a w następstwie uderzy w drzewo lub jakiś pojazd jadący z przeciwka
Dodany 05.09.2021, 11:15 przez Marek