Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Świadkowie zabrali kluczyki nietrzeźwemu motorowerzyście

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mężczyźnie, który kierował motorowerem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany dzięki świadkom, którzy jechali tuż za nim.
Wczoraj (6.09.) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty w miejscowości Płowęż. Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, którzy pojechali na miejsca zdarzenia w rozmowie ze świadkami ustalili, że kierowca motoroweru jechał całą szerokością jezdni zajeżdżając drogę jadącym z przeciwnego kierunku pojazdom. W pewnym momencie motorowerzysta zatrzymał pojazd, po czym wraz z motorowerem przewrócił się na jezdnię. Świadkowie, którzy jechali tuz za nim zabrali mu kluczyki od motoroweru, po czym wezwali patrol policjantów. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu brodnickiego miał 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 55-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 07.09.2021, 10:06 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 531

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.