baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Znów będziemy sprzątać świat

W weekend 17-19 września br. odbędzie się dwudziesta ósma akcja "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do sprzątania przygotowujemy się także na Pojezierzu Brodnickim. Dla uczestników akcji na naszym terenie powiat zakupił worki i rękawice, które zostaną przekazane do powiatowych szkół.
"Sprzątanie świata" to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd otaczającego nas środowiska.

– Polska jest częścią międzynarodowego ruchu "Clean Up The World", wywodzącego się z Australii – informuje Mira Stanisławska-Meysztowicz, fundatorka Fundacji Nasza Ziemia, przewodnicząca rady tej fundacji, inicjatorka Akcji "Sprzątanie świata" w Polsce. - Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w trzeci weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi – zachęca inicjatorka.

Hasło tegorocznej akcji to: "Myślę, więc nie śmiecę". Akcja jest znakomitą lekcją nieśmiecenia i zmusza nas do zastanowienia się nad nawykami związanymi z codziennymi odpadami.

- Jak co roku ze środków budżetu powiatu zostały zakupione worki i rękawice - informuje Justyna Głodowska, zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brodnicy. - 1500 worków oraz ponad 3000 sztuk rękawic trafi do uczestniczących w akcji uczniów powiatowych szkół, tj. I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim i Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.naszaziemia.pl

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.09.2021, 10:43 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 427

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Janie K. krótko i na temat - jestem bez stronny , czy to pan wójt śmieci roznosi po całej gminie ,jakie społeczeństwo taka gmina . Zobacz na osiedlach , nie wspomnę przy jeziorach czy lasach ,Jaki kraj takie społeczeństwo , przepraszam wszystkich to nie dotyczy ,ale 70% społeczeństwa trzeba co dziennie edukować, chcesz mieć porządek zacznij od siebie , czyż nie prawda ??????????????????????
Dodany 13.09.2021, 18:43 przez Bolek
Najpierw by musiał być organizator a mówię tu wójcie gminy, który w zadaniach ma dbanie o czystośćgminy a Kominy, które prawie są w obrębie miasta od LAT !!! toną w śmieciach. Ale skoro chcieli brudasa to mają przykład jak można mieć dostatek ale syfu i ignorancji i to się nie zmieni do końca jego kadencji O Kominach nie pierwszy raz tu sie pisze.
Dodany 13.09.2021, 16:13 przez JanK
Sprzątanie świata, a po sprzątaniu wory z pozbieranymi śmieciami zalegają w lesie przy drogach, bo organizator akcji zapomniał ich wywieść na wysypisko.
Dodany 10.09.2021, 12:34 przez Jan Niezbędny