Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend przez brodnickich policjantów. Rekordzista miał ponad 3 promile

W miniony weekend brodniccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Rekordzista na policyjnym alkoteście wydmuchał ponad 3 promile. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pierwszy z nich zatrzymany został w sobotę (18.09.) kilka minut przed godz. 10.00 w Brodnicy przy ul. Sikorskiego. 24-letni kierowca subaru miał 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w pojeździe przewoził trzeźwą pasażerkę, która posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami.
Tego samego dnia, kilka minut przed północą brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od obywatela, że na teren jego prywatnej posesji przyjechał pijany mężczyzna i dziwnie się zachowuje. Kierowca mazdy raz wsiadał do auta i jeździł po podwórku, następnie wysiadał i chodził niedaleko pojazdu. Jak się okazało, 25-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Brodnicy trafił do policyjnego aresztu.
Wczoraj natomiast (19.09.) policjanci ruchu drogowego w miejscowości Wielki Głęboczek, zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który jechał drogą krajową nr 15 mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Wszyscy zatrzymani w weekend nietrzeźwi kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 20.09.2021, 12:16 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1186

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Panie, jak tak pijanym można prosto jechać? Widzę 3 pasy i trzymam się środkowego
Dodany 20.09.2021, 16:25 przez Ręce opadają