Banery_MediaMix Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Liderzy wsi na warsztatach w Bachotku

Ponad 40 młodych i aktywnych mieszkańców naszego regionu uczestniczyło w Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi w Bachotku. Projekt zrealizowany został przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundację Kuźnica im. Hugona Kołłątaja we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Dzięki intensywnym czterodniowym (od 9 do 12 września) warsztatom lokalni liderzy mieli okazję do zdobycia wiedzy i umiejętności pozwalających na skuteczną działalność na terenach wiejskich. Autoprezentacja, wystąpienia publiczne i współpraca z mediami, praworządność, dezinformacja w sieci, Europejski Zielony Ład, przyszłość Unii Europejskiej to tylko część poruszanych tematów. Uczestnicy spotkali się także z wicemarszałkiem Zbigniewem Sosnowskim, radnym sejmiku Pawłem Zgórzyńskim oraz senatorem Ryszardem Boberem.
Troje uczestników Natalia Zielińska, Michał Borkowski i Kacper Sosnowski zostało wyróżnionych przez Magdalenę Antoniewicz, koordynatora pełnomocnika ds. partnerstwa kraju związkowego Brandenburgia, bonem edukacyjnym w postaci szkolenia nt. projektów międzynarodowych w Zamku Trebnitz.
Wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w dalszym kształtowaniu ścieżki liderskiej oraz kreowaniu pozytywnych zmian w małych ojczyznach.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dodano/zmodyfikowano: 20.09.2021, 15:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 268

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.