Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Ćwierć wieku Hecy i osiemnastka Bedekusa

Założone przez Ewę Dembek grupy cyrkowe Heca i Bedekus w miniony weekend obchodziły jubileusze. Z tej okazji w Amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu członkowie i opiekunowie obu grup zorganizowali artystyczne widowisko, które obejrzało kilkaset osób. List z gratulacjami do instruktorów, opiekunów i członków Hecy i Bedekusa w imieniu Zarządu Powiatu w Brodnicy skierował starosta Piotr Boiński.

- Z okazji 18-lecia Grupy Cyrkowej "Bedekus" z Brodnicy i 25-lecia Grupy Cyrkowej "Heca" z Lipinek proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w pracy twórczej, edukacyjnej i wychowawczej - napisał starosta. - Dzisiejsze obchody są szczególne, po raz pierwszy bowiem celebrowane bez Ewy Dembek - założycielki, przewodniczki i mentorki obu Grup, której życie przedwcześnie zgasło. Jednak fakt, że jesteście dziś razem i wspólnie występujecie na scenie, świadczy o tym, że Jej dzieło pozostaje żywe – zaznaczył Piotr Boiński.

Starosta dodał, że sztukę cyrkową nie bez powodu nazywa się sztuką ludzkich możliwości. Ludzie ją uprawiający uczą się samych siebie, z pokorą nabywając umiejętności oceny własnego potencjału. Wszystko po to, by stać się coraz lepszymi w tym, co robią artystycznie, ale także w życiu.

- To prosta, choć niełatwa droga do osiągnięcia zamierzonych celów. Warto pracować nad sobą i wierzyć, że na jej poszczególnych etapach umieszczone są tablice z napisem "sukces". Tych sukcesów obu Grupom Cyrkowym oraz indywidualnie wszystkim ich członkom życzę jak najwięcej - zakończył starosta Boiński. List od starosty wraz ze słodkim upominkiem przekazała grupom-jubilatom podczas gali Małgorzata Miętkiewicz, członek Zarządu Powiatu w Brodnicy.

Spektakl "Podróż w nieznane", który obejrzeli goście jubileuszu, ukazał długą drogę, jaką przebyły obie grupy, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym są dzisiaj. Teraz z nadzieją i optymizmem kontynuują rozpoczętą niegdyś z Ewą Dembek wędrówkę. Po spektaklu uczestnicy jubileuszu obejrzeli wspomnieniową prezentację zdjęć, filmów i kronik, a na koniec przebojowy pokaz teatru ognia.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 22.09.2021, 11:07 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 835

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.