baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Widoku naszego miasta – wystawa w Pałacu Anny Wazówny

25 WRZEŚNIA, O GODZ. 13:00 zapraszamy do Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny na wernisaż wystawy "WIDOKI NASZEGO MIASTA". Brodniccy muzealnicy, tym razem zdecydowali się przygotować ekspozycję w gościnnych progach pałacu.

- Zapraszamy do wybrania się wspólnie z nami w pasjonującą podróż artystyczno – historyczną, śladami naszej pięknej, Małej Ojczyzny - mówi Marian Marciniak, dyr. Muzeum w Brodnicy. - Z okazji uroczystości wkopania Kapsuły Czasu, upamiętniającej 100. Rocznicę przyłączenia naszego miasta do Macierzy, przygotowaliśmy wystawę przedstawiającą widoki naszego miasta od XVII w. do czasów współczesnych. Wszystkie prezentowane przez nas obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum w Brodnicy - dodaje dyrektor

Zaprezentowanych zostanie ok. 40. wizerunków wykonanych różnorodnymi technikami – od obrazów olejnych, poprzez szkice i pastele. Przestawione prace wykonane zostały zarówno przez artystów współczesnych (np. Zbigniew Prusak, Janusz Bronclik), jak i nieżyjących (Wilhelm Burza, Arthur Behnke).

Proponowana ekspozycja stanowi doskonałą okazję do poznania historii Brodnicy, zarówno w aspekcie zmieniającej się z biegiem lat topografii miasta, jak i jego ujęcia w typowo artystycznym charakterze.

Wystawa czynna będzie w sobotę, 25 września br. od godz. 13.00 - do 16.30 oraz od wtorku 28.09. do soboty 02.10, w godzinach 10.00 - 17.00.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 23.09.2021, 11:20 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 263

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.