Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Lekcja o bezpieczeństwie w Góralach

Policjantka z Brodnicy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Góralach. Pani w mundurze przypomniała najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas zabawy oraz w drodze do szkoły.

Dzisiaj, policjantka sierż. sztab. Izabela Rapicka odwiedziła uczniów i przedszkolaków ze szkoły w Góralach. Funkcjonariuszka przedstawiła dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas zabaw, zachowań w domu czy na podwórku. Przypomniała o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Pani w mundurze opowiadała też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna policyjna służba.

Dodatkowo poinformowała przedszkolaków o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych po zmroku. Spotkania policjantów z dziećmi mają na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości najmłodszych o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w trakcie drogi do przedszkola, czy szkoły lub powrotu do domu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 23.09.2021, 11:56 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 204

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.