WYBORY 2024

baner

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Dlaczego laptopy się psują?

Zła marka, zły model, a może po prostu pech i niefart? To naturalne, że kiedy spotka nas awaria laptopa próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie – dlaczego do niej doszło? Jak się jednak okazuje, nierzadko to my sami doprowadzamy do sytuacji, w której laptop odmawia posłuszeństwa.

Naprawy laptopów Warszawa – uszkodzenia mechaniczne

Z danych zebranych wśród serwisów zajmujących się naprawą sprzętu komputerowego wynika, że większość usterek możemy podzielić według dwóch głównych kategorii:

  • Usterki występujące całkowicie samoistnie (w tym wady ukryte);

  • Wady wynikające z winy użytkownika.

Przyjrzyjmy się bliżej tej drugiej kwestii. Nawet osoby o dużej świadomości informatycznej oraz takie, które zazwyczaj bardzo dbają o sprzęt, mogą przypadkiem doprowadzić do sytuacji, w której wystąpi awaria. W tej kategorii najliczniejsza grupa to, zdaniem serwisów informatycznych, usterki mechaniczne. Są tutaj zarówno zalania, uszkodzenia powstałe na skutek upadku laptopa z wysokości, czy nawet tak prozaiczne wydawałoby się, przypadki jak zamknięcie klapy laptopa z jakimś przedmiotem w środku (na przykład z długopisem). Co ważne, naprawy laptopów Warszawa po takich uszkodzeniach często bywają kosztowne. Dzieje się tak, gdyż jeden nasz błąd może doprowadzić do jednoczesnego zniszczenia kilku kluczowych podzespołów, w tym na przykład matrycy.

Uszkodzenia laptopów – zbyt dużo siły

Niemal jedna czwarta wszystkich zgłaszanych usterek dotyczy problemów z gniazdami i ze złączami. To normlane, że przy intensywnym użytkowaniu, po dłuższym czasie gniazdo słuchawek może nie kontaktować, ale nie bez wpływu na jego żywotność jest także to, czy przy wkładaniu i wyjmowaniu wtyczki nie używamy zbyt dużej siły. W grupie uszkodzeń, powstałych z winy użytkownika, znajdziemy także zalania. Laptop jest szczególnie narażony na tego typu sytuacje, bo pracując z nim często popijamy na przykład kawę. Niestety naprawy laptopów Warszawa po zalaniu kończą się wymianą płyty głównej i klawiatury, a bywa, że też kilku kolejnych elementów. Warto pamiętać, że jeżeli dojdzie już do pochlapania sprzętu płynem, powinniśmy jak najszybciej wyłączyć go i nie próbować suszyć na własną rękę.


Nie zawsze nasze działania przekładają się na usterkę, która nastąpi od razu. Niewłaściwe ładowanie baterii, unikanie czyszczenia otworów wentylacyjnych w obudowie czy używanie niesprawdzonych zasilaczy – to wszystko może znacząco skrócić żywotność naszego sprzętu.



Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 05.10.2021, 12:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 199

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.