Banery_MediaMix Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Weekend z myśliwską muzyką i kulturą

Pierwszy weekend października upłynął w Brodnicy pod znakiem nut i kultury myśliwskiej. W dniach od 1 do 3 bm. miasto było gospodarzem XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbywały się w Brodnickim Domu Kultury, Pałacu Anny Wazówny i na brodnickim zamku.

W festiwalu uczestniczyli soliści i zespoły z całej Polski. Muzycy myśliwscy walczyli o laury w kilku konkursach, m.in. w XXV Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" (mistrzostwa Polski); XXI Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Myśliwskiej; XII Turnieju Fanfar i Hejnałów "O statuetkę Anny Wazówny"; Konkursie na najlepsze wykonanie "Hejnału XXV OFMM". W ramach festiwalu odbyły się również XV Brodnicki Festiwal Kultury Łowieckiej oraz VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich.
Trzydniowemu wydarzeniu towarzyszyła "Wystawa kultury leśnej i łowieckiej" w Muzeum w Brodnicy, której wernisaż odbył się w piątek 1 października. Tego dnia również festiwalowa publiczność miała okazję wysłuchać koncertu inauguracyjnego w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" z Kwidzyna Brodnickim Domu Kultury.

W sobotę, 2 października o godz. 9. na Dużym Rynku w Brodnicy nastąpiło oficjalne otwarcie XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej z udziałem uczestników, przedstawicieli komitetu organizacyjnego i oficjalnych gości. Następnie konkursowych wykonań można było wysłuchać w BDK, Pałacu Anny Wazówny i na brodnickim zamku. W przerwie odbył się VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich na brodnickim rynku. Wieczorem w BDK podczas koncertu galowego, na którym wystąpili laureaci konkursów, nastąpiło ogłoszenie zmagań muzyków myśliwskich.

Festiwal zakończył się w niedzielę, 3 października uroczystą mszą św. hubertowską w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej, przy ul. Nowej. Po nabożeństwie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu wokalnego "Śpiewamy ze św. Hubertem" oraz konkursu plastycznego "Malujemy ze św. Hubertem".
Organizatorami XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej byli: Polski Związek Łowiecki Zarząd Główny, Zarząd Okręgowy w Toruniu i Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ; Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu i nadleśnictwa; Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy; Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Powiat Brodnicki; Miasto Brodnica; a także Brodnickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Fatima".

Wyniki oraz więcej informacji o festiwalowych konkursach

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 11.10.2021, 10:15 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 197

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.