Black Friday

baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Podsumowanie kampanii Przeciwdziałamy przemocy – Brodnica na biało

W miesiącu listopadzie br. prowadzona była lokalna Kampania pn. "Przeciwdziałamy przemocy – Brodnica na biało". W ramach Kampanii przeprowadzony został m.in. konkurs pn. ,Uderza tylko słaby … Bądź silny!", który skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Miasta Brodnicy.

Podsumowaniem działań w ramach Kampanii, w dniu 25 listopada br. zaplanowany jest przemarsz uczniów szkół miejskich. Przejście uczniów (ubranych w kolorze białym) z transparentami odbędzie się chodnikami na terenie Brodnicy.

Punktem kulminacyjnym miało być zgromadzenie uczniów poszczególnych klas oraz opiekunów klas na rynku w Brodnicy. Uczniowie mieli wręczać na rynku białe róże – głównie kobietom, gdyż w dniu 25 listopada br. przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci białe róże będą wręczać pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy.

Ze względu na sytuację pandemiczną spowodowaną COVID-19 nastąpiły zmiany organizacyjne. Przemarsz uczniów nie zakończy się spotkaniem na brodnickim rynku. Aby zapobiec gromadzeniu się oraz mieszaniu uczniów wszystkich szkół - wszyscy uczniowie wrócą do szkół, nie będą gromadzić się na Rynku.

Info. MOPS w Brodnicy

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 25.11.2021, 11:12 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 267

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.