baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Zostało tylko 6 miesięcy na złożenie deklaracji

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy.

Jak już informowaliśmy właściciele i zarządcy budynków mają czas na złożenie deklaracji do 1 lipca 2022 roku. Dotyczy to jednak tych źródeł ciepła, które były zainstalowane przed 1 lipca 2021 roku. Jeśli dom będzie miał nowe źródło ogrzewania i zostanie ono zainstalowane i uruchomione po 1 lipca 2021 r. to zgłoszenia trzeba będzie dokonać w ciągu 14 dni. 14 dniowy termin na złożenie deklaracji obowiązuje także właścicieli budynków oddanych do użytkowania po 1 lipca 2021 r.

Deklarację można złożyć w prosty i szybki sposób przez stronę, www.zone.gunb.gov.pl wystarczy mieć profil zaufany lub e-dowód. Dla osób, które nie mogą złożyć deklaracji on-line istnieje możliwość złożenia jej w formie papierowej, osobiście w Urzędzie Gminy właściwym dla miejsca budynku albo wysyłając pocztą. Dla budynków zlokalizowanych na terenie Brodnicy właściwym urzędem jest Urząd Miejski w Brodnicy, ul. Kamionka 23. Dane z deklaracji trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedna bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Więcej informacji nt. składania deklaracji znaleźć można na stronie: www.zone.gunb.gov.pl

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 10.01.2022, 14:36 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 786

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.