Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Koncert Nocnej Zmiany Bluesa w Brodnicy

1 lipca 2022 o godz. 20:30 Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz Brodnicki Dom Kultury zapraszają na na koncert najpopularniejszego polskiego wykonawcy bluesa – Sławka Wierzcholskiego i stworzonej przez niego Nocnej Zmiany Bluesa.
Grupa, w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce), osiągnęła sukcesy, którymi można by obdzielić nie jednego artystę: dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, m. in: z Charlie Musselwhite’m, czy Louisiana Red’em, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu- B. B. Kinga czy Blues Brotherss, kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.
Na koncert zespołu złożą się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty NZB. Nie zabraknie takich numerów jak "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "John Lee Hooker", czy śpiewany razem z publicznością "Chory na bluesa", będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues. Bilety w cenie 30 zł dostępne od 20 kwietnia w BDK.


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 06.05.2022, 11:33 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 715

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nocna Zmiana Bluesa - polski zespół bluesowy pochodzący z Torunia, założony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku - cytat z Wikipedii. Czyli równo w tym roku 40 lat.
Dodany 11.05.2022, 09:24 przez czytelnik
Zespół Dżem gra już 49 lat, więc NSB pici brakuje. Czasami warto sprawdzić, co się pisze. Nie każdy czytający Wasze serwisy to gulon
Dodany 07.05.2022, 09:46 przez ppp