baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Noc w Muzeum

W ramach "Nocy Muzeów 2022" w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. Brodnickie muzeum również przyłącza się do akcji.

13.05.2022 r. (piątek) wszystkie obiekty Muzeum (Zamek Krzyżacki z wieżą, Spichlerz, Brama Chełmińska) będę dostępne dla zwiedzających w godzinach od 20.00 do 1.00. Tego dnia Muzeum w Brodnicy zapewnia nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również zajęcia warsztatowe i konkursy dla najmłodszych zwiedzających. O godz. 18.30 w muzealnej Galerii Brama przy Małym Rynku odbędzie się wernisaż wystawy pn."Skarby Brodnickiego Muzeum". Na wystawie będzie można obejrzeć najciekawsze eksponaty i zabytki pozyskane przez Muzeum w Brodnicy na przestrzeni prawie 50 lat funkcjonowania instytucji. W Centrum Edukacji Ekologicznej w Spichlerzu przy ul. św. Jakuba 1 nie tylko będzie można obejrzeć wystawy, ale również wziąć udział w konkursach przyrodniczych i poznać tajniki życia zwierząt występujących na Pojezierzu Brodnickim.

Zamek Krzyżacki oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem wystaw: "Region brodnicki w średniowieczu" oraz "Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej". W trakcie zwiedzania będzie można dowiedzieć się m. in. jak funkcjonował zamek, jak nazywały się poszczególne komnaty oraz do czego służyły. Oczywiście, muzealnicy zapraszają także do wejść na zamkową wieżę.

Serdecznie zapraszamy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 10.05.2022, 10:52 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 607

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
a dlaczego nie w sobotę??
Dodany 12.05.2022, 10:45 przez roksana
A co z katakumbami w klasztorku? Nie po to lata temu ojczulkowie dostali kasę na ich zagospodarowanie aby były one cały czas zamknięte dla zwiedzających?
Dodany 11.05.2022, 00:31 przez ?