baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Skarby Brodnickiego Muzeum - tę wystawę warto zobaczyć

Burmistrz Brodnicy i Dyrektor Muzeum w Brodnicy zapraszają 13 maja o godz. 18.30 na otwarcie wystawy "Skarby Brodnickiego Muzeum". Wystawa prezentowana będzie w Bramie Chełmińskiej przy ul. Mały Rynek 4.

Muzeum w Brodnicy zostało powołane do życia 29 marca 1973 roku jako Muzeum Regionalne. Od 1989 r nazwa placówki brzmi MUZEUM w BRODNICY. Od początku jest placówką naukowo-oświatową realizującą zadania statutowe w ramach działów: ARCHEOLOGII, HISTORII, ETNOGRAFII i PRZYRODY, obszarem działania jest szeroko rozumiany region brodnicki. Muzeum zgromadziło bogatą kolekcję zabytków liczącą ponad 50 tys. pozycji inwentarzowych i blisko pół miliona eksponatów. Muzeum w Brodnicy mieści się w kompleksie trzech zabytkowych budowli, zlokalizowanych w centrum miasta: w XIV. wiecznej Bramie Chełmińskiej wraz z przyległą kamienicą, w piwnicach XIV. wiecznego zamku krzyżackiego oraz w barokowym spichlerzu z 1604 r. Przygotowując się do obchodów 50 lecia działalności instytucji brodniccy muzealnicy zdecydowali się na zaprezentowanie już w tym roku najciekawszych i najcenniejszych zabytków znajdujących sie w zbiorach muzeum. Te prawdziwe skarby oglądać będzie można do końca tego roku. Warto przypomnieć, że dorobek wystawienniczy instytucji to około 300 wystaw o różnorodnej tematyce – od archeologii po prezentacje sztuki współczesnej. Muzeum odwiedza rocznie ok. 40.000 osób. Prócz działalności wystawienniczej i naukowo-badawczej, instytucja prowadzi różnorodne formy działalności edukacyjno-popularyzatorskiej.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 13.05.2022, 13:38 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 372

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.