baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Dane geoportalu w dni robocze dostępne dłużej

Decyzją Starosty Brodnickiego od poniedziałku, 16 maja br. powiatowy geoportal działa dłużej niż tylko w godzinach otwarcia starostwa dla klientów. Z cyfrowych zasobów i usług zainteresowani mogą korzystać w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godz. od 7.30 do 19. Wcześniejsze ograniczenie spowodowane było zagrożeniem cyberatakami, których ryzyko nadal występuje.

Wychodząc naprzeciw klientom urzędu oraz dużemu zainteresowaniu danymi państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego starosta Piotr Boiński podjął decyzję o wydłużeniu czasu dostępu do danych geoportalu do godziny 19 w dni robocze. Umożliwienie klientom dostępu do geoportalu wymaga od administratora sprawowania bieżącego monitorowania poziomu bezpieczeństwa. Tymczasem w całym kraju nadal obowiązuje trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP), ponieważ w dalszym ciągu występuje poważne ryzyko ataków w cyberprzestrzeni. Dlatego starosta postanowił również, że dostęp do geoportalu pozostanie wyłączony w dni wolne od pracy. Decyzja ta może ulec zmianie w przypadku odwołania stopnia alarmowego. Gdy to nastąpi, wtedy niezwłocznie zostanie przywrócona ciągła dostępność do zasobów geoportalu.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 17.05.2022, 09:03 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 396

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.