Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Niezwykły pokaz w wyjątkowej szkole

W ramach programu "Z Kulturą na Ty" w Zespole Szkół Specjalnych odbył się szkolny pokaz mody. Głównym celem przedsięwzięcia było rozwijanie umiejętności dobierania stroju do różnych okoliczności.

"Chociaż mówi się, że,,nie szata zdobi człowieka", ale "jak cię widzą, tak cię piszą" - przytaczają obiegową prawdę inicjatorzy pokazu. "Między innymi estetyka, styl, schludność ubrania oraz fryzura są naszą wizytówką i to oceniają inni w pierwszym kontakcie"- dodają. Dlatego właśnie po raz kolejny zorganizowali w szkole wydarzenie edukacyjne, pomagające uczniom rozwijać umiejętność doboru stroju na różne okazje.

Pokaz mody odbył się w piątek 6 maja br. w szkolnym holu. W wydarzeniu uczestniczyło 28 uczniów, którzy wcielili się w rolę modeli. Była muzyka, publiczność, błyskające flesze aparatu oraz wybieg – wszystko jak na prawdziwym pokazie.

- Nie zawiodła również pomysłowość dzieci i rodziców jako kreatorów i stylistów - informuje Małgorzata Wróblewska, nauczycielka w ZSS w Brodnicy. - Wszystkie modelki i modele z dumą i wielką radością prezentowali własne kreacje. Dziewczynki przedstawiły kilka stylizacji: letnią, weselną, dyskotekową, urodzinową oraz szkolną. Chłopcy zaś prezentowali stroje: kibica, sportowca, biznesmena, podróżnika, stylizację na randkę, urodziny oraz na deszczowe dni. Nie zabrakło także prezentacji zdjęć przedstawiających ubiór odpowiedni do najróżniejszych sytuacji spotykanych w szkole i w życiu codziennym.
Organizatorkami imprezy były: Jolanta Król i Iwona Zarębska, a w pokazie uczestniczyli: uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej - Amelia Piotrowska, Maja Szpara, Mikołaj Wrzosek, Wiktor Jarząbek, Franciszek Sztandarski, Oskar Mondraszewski, Natalia Kalinowska i Roksana Drożdżyńska, Sandra Sikorska, Magdalena Drozdowska, Wiktoria Pawińska, Dawid Górski, Seweryn Jaroszewski, Bartłomiej Sztandarski, Fabian Wysocki, Alan Krysiński oraz uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy - Natalia Gniazdowska, Jakub Filipski, Kamil Skowroński, Jakub Laskowski, Ewelina Chmielewska, Adrian Jabłoński, Natalia Beczyńska, Konrad Gałusza, Jakub Chojnacki, Marceli Kulwicki, Kacper Gregrowski, Julianna Kwas.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie gratulujemy!

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 20.05.2022, 13:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 609

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.