baner Namiot

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Z uśmiechem przez świat - o prawach niepełnosprawnych

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy uczestniczyli w VII Wojewódzkim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Z uśmiechem przez świat - podróż w rytm Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych". Wydarzenia zorganizowała w czwartek, 19 maja br. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Toruniu.

- W Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest od 1999 roku. Ma na celu łamanie barier i stereotypów panujących w opinii publicznej na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną - informuje Małgorzata Wróblewska, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy.
Spotkanie odbyło się zdalnie. Zaproszeni goście oraz szkoły połączyły się online.Podczas spotkania zostały zaprezentowane prace plastyczne oraz fotografie wykonane wcześniej przez uczestników. Wszystkie dotyczyły tegorocznego hasła dnia godności: "Mam prawo do życia w pokoju, cieszyć się ze spotkania z drugim człowiekiem".

- Plakaty z naszej placówki wykonali uczniowie klasy I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem Michała Gutkowskiego – dodaje Małgorzata Wróblewska. - Na zakończenie zostały przeprowadzone warsztaty i zabawy muzyczne, w których wzięli udział chętni uczniowie.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 03.06.2022, 11:04 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 618

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.