baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Zatrzymani amatorzy cudzej własności

Wczoraj (08.06.) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy zatrzymali dwóch złodziei i odzyskali skradzione mienie. Przestępcami okazali się 44-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego oraz 73- letni mieszkaniec naszego powiatu. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj (08.06.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy otrzymał zgłoszenie, że na terenie miejscowości Michałki doszło do kradzieży narzędzi oraz przedmiotów użytku codziennego. Z niezabezpieczonej posesji skradziono między innymi przedłużacze elektryczne, czajnik, siekiery, młotki, wędkę i przenośny głośnik. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 3000 złotych. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży może być 44-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Informacja się potwierdziła. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili wszystkie skradzione przedmioty. Sprawca został zatrzymany i osadzony w areszcie brodnickiej komendy.

Tego samego dnia (08.06.) policjanci zatrzymali jeszcze jednego amatora cudzej własności. 73-letni mieszkaniec naszego powiatu, w miejscowości Świedziebnia ukradł rower górski o wartości 1000 złotych. Pokrzywdzony pozostawił jednoślad przed jednym z miejscowych sklepów, bez żadnego zabezpieczenia. Kiedy wyszedł roweru już nie było. Na podstawie zgromadzonych informacji funkcjonariusze wytypowali jako podejrzewanego 73-latka i "odwiedzili" go w miejscu zamieszkania. Tam znaleźli skradziony rower. Sprawca kradzieży został zatrzymany i przewieziony do brodnickiego aresztu.

Funkcjonariusze Komedy Powiatowej Policji w Brodnicy po raz kolejny apelują o właściwe zabezpieczanie swojej własności i niepozostawianie jej bez nadzoru.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 09.06.2022, 14:29 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 722

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.