Namiot

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Długi Weekend - Boże Ciało 2022

Od wczoraj (15.06.), w związku z "długim weekendem" policjanci z Brodnicy, prowadzą działania pod nazwą "Boże Ciało 2022". Mundurowi skupią się nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego powiatu.

Od środy 15 czerwca brodniccy policjanci prowadzą działania "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2022". Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa większa niż zwykle liczba policjantów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także motocyklistów przekraczających dopuszczalną prędkość. Długi weekend, to okres wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci proszą o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Funkcjonariusze, podczas długiego weekendu, będą reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym.

Pamiętajmy!
Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Kierując samochodem, czy motocyklem dostosujmy prędkość do warunków drogowych. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, dbajmy o bezpieczeństwo własne, swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Nie siadajmy za kierownicę auta po spożyciu alkoholu!

Przed wyjazdem w trasę warto przypomnieć kilka zasad:
- sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę)
- zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
- przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,
- pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami,
- wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację,
bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.06.2022, 19:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 493

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.