Tablice

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Zarząd Powiatu o rozbudowie dróg

olejny ważny krok prowadzący do rozbudowy m.in. drogi powiatowej nr 1808C Wielki Głęboczek-Wielkie Leźno na odcinku Wlk. Głęboczek-Brzozie został uczyniony. Zarząd Powiatu w Brodnicy podjął w środę, 1 czerwca uchwałę w sprawie wyrażenia opinii do wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji.

Wniosek dotyczy rozbudowy dróg powiatowych na odc. Rokitnica-Świedziebnia o dł. ok. 2,5 km oraz Wlk. Głęboczek - Brzozie o dł. ok. 2,8 km. Działania w sprawach rozbudowy dróg powiatowych Zarząd Powiatu prowadzi konsekwentnie, metodycznie i zgodnie z harmonogramem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uwzględniając proponowane zmiany.

- Cieszy mnie fakt, że nasze działania zbiegają się w czasie z przyznaniem dofinansowania z Rządowego Funduszu "Polski Ład" - powiedział po posiedzeniu starosta brodnicki Piotr Boiński. - Warto jednak zaznaczyć, że to dopiero początek i na razie niezwykle trudno precyzyjnie określić, jakie będą rzeczywiste koszty planowanych zadań. Należy wziąć bowiem pod uwagę niepewną sytuację na rynku inwestycji drogowych w związku z wysoką inflacją i wzrostem cen materiałów i usług, co nie pozostaje bez wpływu na zamówienia publiczne. Jak podają branżowe źródła, wielu wykonawców takich zamówień zgłasza coraz częściej problemy z rentownością kontraktów i odstępuje od umów nawet za cenę zapłaty kar przewidzianych w kontrakcie. Realizując te zadania, mamy świadomość tych niesprzyjających uwarunkowań, które mogą wpłynąć na zakres inwestycji. Jesteśmy dobrej myśli, ale bierzemy też pod uwagę twarde realia - podkreślił przewodniczący Zarządu Powiatu w Brodnicy.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 17.06.2022, 06:08 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 508

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.