Tablice

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Stawiają znaki na szlaku kajakowym Drwęcy

Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy znakuje szlak kajakowy rzeki. Do 2 czerwca 2022 zostały ustawione nad rzeką 23 znaki w Bratianie, Mszanowie, Nowym Mieście Lubawskim, Kurzętniku, Nielbarku, Świeciu, Tamie Brodzkiej, w Brodnicy - w stanicy kajakowej, Mszanie, Pustej Dąbrówce. Docelowo przed sezonem zostaną zamontowane 42 znaki.

Oznakowanie na podstawie umowy podpisanej przez Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy, którego prezesem jest wicestarosta brodnicki Stanisław Kosakowski, wykonał oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Brodnicy. PTTK również dostarczył gotowe do montażu tablice informacyjne wraz z kompletnym wyposażeniem.

Znaki są zaprojektowane i wykonane pod względem kolorystyki zgodnie z zasadami znakowania szlaków kajakowych PTTK w oparciu o "Instrukcję znakowania szlaków turystycznych" zatwierdzoną uchwałą nr 33A/18/2014 Prezydium Zarządu Głównego PTTK z uwzględnieniem zmiany z 2018 r. oraz w zgodzie ze sztuką znakarską.

Jak poinformował Radosław Koj ze Stowarzyszenia MGiP Dorzecza Drwęcy, są to znaki informacyjne o miejscach biwakowania, przybijania, postoju, odległościach na Drwęcy, wykonane z metalu z trwałym nadrukiem, osadzone na impregnowanych drewnianych palach. Koszt zadania wyniósł 16 600 zł i obejmuje dwuletnią gwarancje.

Brodnicki oddział PTTK, zgodnie z podpisaną umową, montuje też znaki w terenie, na wskazanych działkach ewidencyjnych. Warto przypomnieć, że już ubiegłym roku Stowarzyszenie zawarło umowę z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dzierżawę gruntu pod znaki.

- Na koniec znakowania zostanie sporządzona lista wszystkich znaków, wraz ze współrzędnymi GPS, na których zostały ustawione oraz ich wykaz na mapach Google - dodał Radosław Koj.

Władze Stowarzyszenia MGiP Dorzecza Drwęcy zapewniły, że przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu sprawa oznakowania turystycznego szlaku kajakowego na odcinku rzeki od Bratiana (gm. Nowe Miasto Lubawskie) przez Brodnicę do miejscowości Kupno (gm. Wąpielsk) doprowadzona zostanie do szczęśliwego finału.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 16.06.2022, 21:22 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 717

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Zamiast znaków lepiej by posprzątali te kłody co leżą w Drwęcy póki nikomu nic się nie stało.
Dodany 17.06.2022, 22:03 przez taki on