Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci ostrzegają przed włamaniami do mieszkań

W ostatnim czasie zarówno na terenie Brodnicy jak i sąsiednich powiatów, policjanci odnotowali przestępstwa włamań do mieszkań W związku z tym, po raz kolejny przypominamy, jak ustrzec się nieproszonego "gościa" w domu. Najlepszą ochroną naszego dobytku jest przezorność.

Pamiętajmy, że najbezpieczniejszym miejscem na przechowywanie pieniędzy jest bank. Nie przechowujmy dużej gotówki w mieszkaniu, gdyż złodzieje, stosunkowo szybko znajdują ukryte pieniądze w różnego rodzaju miejscach w mieszkaniu. Pamiętajmy aby nie zostawiać kluczy pod wycieraczką, bądź w innych ogólnodostępnych miejscach. Przed wyjściem z domu należy pamiętać o należytym zabezpieczeniu swoich drzwi i okien. Gdy wyjeżdżamy z domu na dłużej i nie masz możliwości zdeponowania cennych rzeczy, oznacz je w sposób umożliwiający ich późniejszą identyfikację np. poprzez zrobienie zdjęcia, spisanie numeru seryjnego

Nie afiszuj się swym bogactwem. Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność obcych osób, przychodzących do twojego mieszkania np. w sprawie odkupienia jakiegoś przedmiotu. Nie wpuszczaj bez uzasadnionych powodów nieznanych ci osób.
Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę również na ich mieszkanie. Podczas nieobecności sąsiadów, interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami. Zwróć uwagę na hałasy, odgłosy dochodzące z klatki schodowej.

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w mieszkaniu. Poproś o odbieranie korespondencji ze skrzynek pocztowych – zapchana skrzynka jest dowodem dłuższej nieobecności właściciela mieszkania. Ubezpiecz swoje mieszkanie, by w razie nieszczęścia chociaż częściowo mieć zrekompensowane straty.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 18.06.2022, 11:11 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1145