Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Anna Wazówna i jej najnowszy wizerunek

W ramach "Dni Brodnicy 2022" Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie pt. "Anna Wazówna i jej najnowszy wizerunek" z malarką Marią Samborską. Artystka urodziła się w Krakowie i tam też ukończyła studia na Wydziale Sztuki Akademii Pedagogicznej. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m. in. w Szczecinie, Krakowie, Warszawie i w Toruniu, podczas których zdobywała nagrody i wyróżnienia. Jej prace malarskie znajdują się w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Finlandii i USA. Dziedziny w których tworzy to malarstwo, fotografia i instalacja.

Podczas spotkania artystka opowie o kulisach powstania najnowszego wizerunku Królewny Anny Wazówny. Obraz został podarowany Burmistrzowi Brodnicy, podczas Pikniku Niepodległościowego przez Państwa Brygidę i Andrzeja Piasków. Spotkanie odbędzie się 28 czerwca (wtorek), o godz. 17.30 na Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 27.06.2022, 10:11 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 304

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.