Namiot

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Wczoraj (26.06.) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, nad jeziorem Bachotek prowadzili akcję informacyjno-edukacyjną, poświęconą bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

W minioną niedzielę, brodniccy policjanci którzy na co dzień patrolują akweny wodne naszego powiatu, tym razem zajęli się edukacją plażowiczów. W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", funkcjonariusze prowadzili rozmowy profilaktyczne
z osobami wypoczywającymi nad jeziorem Bachotek. Przypominali, że poza wspaniałym sposobem na relaks w upalne dni, woda może też stanowić śmiertelne zagrożenie. Szczególnie dla osób nierozważnych, wykazujących się nadmierną brawurą i brakiem wyobraźni oraz dla tych, którzy korzystają z kąpieli pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniali, jak bezpiecznie korzystać z uroków plaży, co robić kiedy zauważymy kogoś tonącego oraz jak zachować się w wodzie, kiedy nam samym zaczyna brakować sił. Najmłodsi ze szczególnym zainteresowaniem oglądali policyjną łódź i jej wyposażenie. Funkcjonariusze z uśmiechem odpowiadali na pytania ciekawskich maluchów, rozdali też ulotki i gadżety. W ramach powyższej akcji zorganizowano również konkurs, plastyczno-filmowy "Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 27.06.2022, 10:58 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 386

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.