baner Tablice

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Brodnicka Szkoła Letnia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Przez pięć tygodni - od 4 lipca do 5 sierpnia 2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 14.00 będzie działać Brodnicka Letnia Szkoła dla 50 dzieci i młodzieży z Ukrainy w wieku od 7 do 18 lat w budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Matejki 5.

Organizatorem wypoczynku jest Gmina Miasta Brodnicy przy wsparciu finansowym Fundacji LOTTO. Opiekę sprawować będą wychowawcy, tłumacze posługujący się językiem polskim i ukraińskim oraz kierownik Letniej Szkoły (czynni nauczyciele). Zajęcia trwać będą codziennie od poniedziałku do piątku przez 4 godziny, poza jednym dniem, kiedy odbędzie się wycieczka do Torunia do Muzeum Piernika.

Podczas letniej szkoły odbędą się zajęcia z nauki języka polskiego, zajęcia sportowe, kulturalno-turystyczne oraz zajęcia terapeutyczne. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w formie zabawy "na wesoło" i mają na celu pomoc w adaptacji i nawiązywaniu nowych kontaktów z polskimi rówieśnikami, poznanie naszej kultury i historii oraz tego co łączy nasze narody.

Każdego dnia uczniowie otrzymywać będą posiłek w formie cateringu. Zajęcia poprowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Koordynacją całości projektu zajmą się pracownicy Biura Oświaty i Sportu Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 27.06.2022, 11:00 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 607

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Pięćdziesięcioro dzieci z Ukrainy,tylko z Ukrainy i dla ironii mają dzięki temu nauczyć się nawiązywać nowe kontakty z rówieśnikami polskimi:)).Polskie dzieci w Brodnicy za 5 dni półkolonii,chcąc brać w nich udział zapłaciły 500 zł,tak tu nie ma pomyłki 5 dni i oplata 500 zł.Szkoda ,że tu Urzad miasta nie wyszedl z propozycją dofinansowania. Pewnie ktoś pomyśli, jak za drogo- nie posyłać dziecka,jednak na inny rodzaj umilenia dziecku wakacji nie każdego stać,więc chociaż tyle.Wielce niesprawiedliwym jest taka dyskryminacja naszych dzieci,kiedy to ich rodzice zasilają kasę budżetu.
Dodany 27.06.2022, 19:19 przez Do przemyslenia
Moim zdaniem , każde dziecko na tym świecie powinno mieć możliwość korzystania w wakacie z darmowego wypoczynku , chcemy zdrowych dzieciaków , to po pierwsze wypoczynek psychiczny , żeby nie pytało rodziców czy ich stać na taki wydatek , jeśli utrzymujemy na państwowym garnuszku państwowym puste lokale karitasu, nie wspomnę tych zapracowanych bezdomnych i ich opiekunów , to dlaczego takie same środki nie można przeznaczyć na uczniów czy studentów . Przecież to nasza przyszłość , stare porzekadło powiada ,co za młodu dasz to na starość masz .
Dodany 27.06.2022, 15:47 przez Bolek
Wszystkie dzieci powinny mieć dostęp do półkolonii, ukraińskie również, ale na takich samych zasadach, tzn. "kto pierwszy ten lepszy", bo miejsc brakuje i czasami zapłacić też trzeba. Moje dziecko siedzi całe wakacje w domu, bo na pólkolonie się nie dostało....(jest Polakiem).
Dodany 27.06.2022, 13:40 przez Al.
Czy są również organizowane pólkolonie i zajęcia dla polskich dzieci, których rodzice w wakacje muszą pracować i płacić podatki na finansowanie takich inicjatyw, jak ta opisana powyżej?
Dodany 27.06.2022, 13:34 przez Alicja