Namiot

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Z wieńcem i ozdobą na powiatowy konkurs

Pod koniec sierpnia w parku przed Starostwem Powiatowym w Brodnicy znów będzie można podziwiać ozdoby z plonów wieńczące tegoroczne żniwa. Powiat Brodnicki organizuje kolejny konkurs wieńców i ozdób dożynkowych. Do udziału w nim zaprasza panie z kół gospodyń wiejskich z powiatu brodnickiego.
Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych odbędzie się 23 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00 w parku przy Starostwie Powiatowym w Brodnicy, ul. Kamionka 18.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i ozdobę dożynkową powiatu brodnickiego, od lat przyciąga koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe, które kultywują umiejętności wyplatania wieńców dożynkowych oraz propagują piękne zwyczaje i tradycje ludowe polskiej wsi.

- Wykonywanie wieńców i ozdób na uroczystości dożynkowe przez koła gospodyń wiejskich i członków wiejskich stowarzyszeń to piękna tradycja, kultywowana w powiecie brodnickim z pietyzmem i kunsztem - mówi starosta brodnicki Piotr Boiński, który zachęca do uczestnictwa w tegorocznym powiatowym konkursie.

Udział można zgłaszać na formularzu zgłoszeniowym do 12 sierpnia 2022 r. w Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Brodnicy, przy ul. Kamionka 18, pok. 106, 108, tel. 056/ 495 08 38 lub 37.

Formularz, regulamin do pobrania
źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 27.06.2022, 13:32 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1504

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.