Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Nie wykluczamy! Badamy w kobiecym interesie

W ramach 4. edycji kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie" w piątek 8 lipca 2022 r. w godz. 15.00-21.00 przy Pałacu Anny Wazówny ul. Zamkowa 1 odbędzie się akcja bezpłatnych badań i konsultacji ginekologicznych. Tegoroczna kampania realizowana będzie pod hasłem: "Nie wykluczamy! Badamy w kobiecym interesie".

Inicjatorem i organizatorem kampanii "W kobiecym interesie" jest Gedeon Richter – firma odpowiedzialna społecznie, która specjalizuje się w ochronie zdrowia.

Biuro Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy apeluje do mieszkanek Brodnicy, a w szczególności kobiet z niepełnosprawnością, aby skorzystały z bezpłatnych konsultacji i kompleksowych badań ginekologicznych (USG oraz cytologia + testy HPV) w specjalnym mobilnym gabinecie ginekologicznym. Gabinet przystosowany jest dla pacjentek z różnymi niepełnosprawnościami, w tym: ruchu, wzroku i słuchu.

Kampania ma uświadamiać Polkom konieczność badań profilaktycznych oraz zachęcać je do regularnych wizyt u ginekologa. Dzięki profilaktyce można uniknąć wielu chorób, albo wykryć je na tyle wcześnie, że nie zdążą one spowodować dużych szkód w naszym organizmie. Inicjatorom akcji w tym roku szczególnie zależy na uświadomieniu kobiet z niepełnosprawnościami, że powinny badać się regularnie i mają do tego prawo.

Liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zapisów. Zapisy przyjmowane będą osobiście w dniu badania od godziny 14.30 na miejscu. Dla pacjentek posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, zapisy przyjmowane będą również mailowo pod adresem wki@zdrowa-ona.pl oraz telefonicznie, w tym poprzez SMS, pod numerem 604 217 257. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 604 217 257.

Kampania "W kobiecym interesie" została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Burmistrza Brodnicy.


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 30.06.2022, 09:17 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 634

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A co na to Kaczyński, Episkopat ? Czy są podstawy prawne do tego rodzaju inicjatywy ? Ostatnia akcja i równocześnie wielkie wydarzenie miało miejsce legalnie pod protektoratem panującego nam burmistrza nad Niskim Brodnem, gdzie zostało posadzonych dokładnie !!! 13 drzewek. Czy będą badnia w męskim interesie ? Na mnie nie liczcie ! Wszyscy dziś po studiach a mądrych coraz mniej.
Dodany 05.07.2022, 13:45 przez jan eber