baner Tablice

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Otwarcie zrewitalizowanych parków Jana Pawła II i Anny Wazówny

9 lipca 2022 r. Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy zaprasza na uroczyste otwarcie zrewitalizowanych parków Jana Pawła II i Anny Wazówny. Piknik rodzinny odbędzie się na terenie parków w godzinach od 11.00 do 15.00.

W programie:
1. Uroczyste otwarcie;
2. Występ zespołu "Do dna";
3. Poczęstunek: kiełbaski z grilla, polski krupnik;
4. Pokazy cyrkowe na alejkach;
5. Trening na zewnętrznej siłowni;
6. Spacer Nordic Walking;
7. Animacje na placu zabaw;
8. Trening fitness z trenerkami z OSiR.

Podczas otwarcia będzie możliwość skorzystania z nowo powstałych w ramach rewitalizacji parków atrakcji tj.: plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna oraz ścieżka edukacyjna.

Ponadto podczas imprezy odbędzie się Piknik Europejski, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Atrakcje jakie zaplanowano na ten Piknik to: gra planszowa XXL, animacje na placu zabaw, strefa dla rodziców, pokaz wozu strażackiego, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, konkurs plastyczny Mieszkam w Europie, konkurs obrazkowy: Czy potrafisz rozpoznać flagi państw Unii Europejskiej?, wata cukrowa, bańki mydlane, modelowanie balonów, fotobudka, malowanie buziek, żywa maskotka i mobilny saturator z oranżadą i wodą Krystynką.

Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Brodnicy. Współorganizatorami są: Brodnicki Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Partnerami wydarzenia są: Brodnicki Nordic Walking i Hangar Fitness Klub.

Rewitalizacja parków odbyła się w ramach realizacji zadania: "Rewitalizacja zielonych płuc miasta Brodnicy" dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 08.07.2022, 09:56 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 1479

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do Jan eber - Osobiście nie znam Pani redaktor Knorps, nie mam pojęcia jakie artykuły napisała, także nie wiem jaką redakcję reprezentuje. Natomiast wiem jedno, że kultura obowiązuje i daruj sobie takie wpisy sfrustrowany człowieku. Popracuj nad stylem pisania, nad interpunkcją i popatrz na piękny otaczający Nas Świat. Może zrobi ci się lepiej.
Dodany 12.07.2022, 10:15 przez Uff
Oj CBR sobie grabisz. Przecież zakole to była sztandarowa inwestycja pod patronatem burmistrza. Każdego dnia bawią sie tam we wspaniałej atmosferze rzesze brodniczan. Ludzie rezerwują sobie terminy. Kiedyś cos tylko z poziomem wód było nie tak ale .. ale.. Burmistrz przysłał hydraulika i Drwęca już wie jak ma płynąć. Nie ma mozliwości pogratulować pani redaktor ??? Knorps... ale pani powinna isc do okulisty Nie tylko dlatego, że ja bym się wstydził pokazywać nieobrobione zdjęcia ale również dlatego że pisze Pani głupoty mieniąc się redaktorem
Dodany 11.07.2022, 21:21 przez Jan eber
Do ja mar , na pewno masz dużo racji, ale poczekajmy zobaczymy ,zaś jeśli chodzi o zakole , to za przeproszeniem powinno nazywać się za dupie , ostatnio imprezowała tam jakaś emerytalna po 70tce młodzież , mało w Drwęcy by nie zakończyły balety , lepiej by poszły wnuki bawić , lub z dziadkiem po tabletki na potencję , żeby sobie wspólnie umilić wieczór . Pozdrawiam .
Dodany 10.07.2022, 22:45 przez CBR
Tylko dlaczego prawie przy każdej ławce stoi śmietnik? Ludzie... Zamiast usiąść, odpocząć i zaciągnąć się zapachem kwitnącej lipy będziemy wąchać pety i inne mixy z śmietnika.
Dodany 10.07.2022, 19:44 przez Uczestnik
CBR ... A ja myślę że nic nie będzie się działo ani ze strony policji ani straży miejskiej. Myślisz że ktoś będzie pilnował żeby sprzątać po psach? Już (usunięte)tabliczki o zakazie wprowadzania psów coś o tym mówiły. Tak jak nikt nie dba o zakole tak samo będzie z parkiem. Na zakolu rozlatuje się pomost na basenie. Nie jest naprawiany bo nikt z niego nie korzysta. Same zakazy w regulaminie zakola ale nikt tego ani nie pilnuje ani nikt nie przestrzega. Były posadzone drzewka które zostały już powycinane, a także płot usunięty. A to dlatego że przeszkadzały w ruchu samochodów.To samo czeka park
Dodany 10.07.2022, 13:53 przez ja..mar
NO cóż, będzie gdzie chodzić z Azorkem , no i panowie i panie z Caritasu w celach reaktywacji zdrowotnej , oj będzie się działo , panowie z straży miejskiej jak i policja będzie miała kupę dodatkowej roboty , nie wspomnę o PGK , jeden dzień przyjemności , radości a wiele lat dodatkowych kosztów ,i znów będzie jak za dawnych lat , nie wspomnę o wyższych podatkach w przyszłym roku ,życzę wytrwałości drodzy mieszkańcy Brodnicy .
Dodany 09.07.2022, 22:51 przez CBR
Tylko szkoda że brzegi Drwęcy nie został ruszone (zarośnięte). Przydało by się kawałek brzegu z dostępem do wody żeby można było się ochłodzić w gorące dni. Ale cóż, musi wystarczyć kurtyna wodna koło Papierza.
Dodany 09.07.2022, 19:32 przez ja..mar