Namiot

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczne obozy harcerskie

W ostatnich dniach funkcjonariusze z brodnickiej komendy, wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, kontrolowali obozy harcerskie odbywające się na terenie naszego powiatu. Sprawdzano stan bezpieczeństwa obozowisk oraz udzielano stosownych rad i wskazówek opiekunom.

W minionym tygodniu, Asystentka ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, wspólnie z przedstawicielami innych służb, dokonała kontroli obozów harcerskich, stacjonujących w miejscowości Ciche oraz Rytebłota. Sprawdzano między innymi zabezpieczenie miejsc noclegowych, drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, a także prawidłowe działanie środków łączności. Funkcjonariusze rozmawiali z obozowiczami na temat zasad wypoczynku nad wodą i na terenach leśnych, tłumaczyli również jak należy się zachowywać w sytuacjach kryzysowych. Na koniec spotkania policjantka rozdała ulotki zawierające wskazówki, dotyczące bezpiecznego wypoczynku oraz przedstawiła zasady udziału w konkursie Artystyczny PrzeWODNIK.

Wszystkim harcerzom i wczasowiczom życzymy radosnego oraz bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 08.07.2022, 13:48 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 734

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.