Tablice

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Dla młodych pozostających bez pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Brodnicy kontynuuje realizację projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie brodnickim (V)"w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29. roku życia pozostających bez pracy w powiecie brodnickim.
Uczestnikami projektu mogą być osoby młode w wieku 18-29 lat bez pracy, w tym osoby z niepełnosprawnościami, zarejestrowane w PUP w Brodnicy jako osoby bezrobotne.

- Na chwilę obecną w ramach projektu oferowane są usługi pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego, staż umożliwiający nabycie praktycznych umiejętności do wykonywania pracy oraz bon na zasiedlenie dla osoby bezrobotnej, która zamierza podjąć zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą poza miejscem dotychczasowego zamieszkania - wylicza Adam Lewicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy.

Dyrektor PUP zaznaczył, że w projekcie mogą wziąć udział byli uczestnicy projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach Osi 9 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Chodzi bowiem m.in. o zapewnienie kompleksowego wsparcia w powrocie na rynek pracy osobom, które przeszły etap aktywizacji społecznej.

Szczegółowe informacje o projekcie Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie brodnickim

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 12.07.2022, 08:34 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 575

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
a jakie pomysły, projekty ma urząd dla tych, co mają 30 lat??
Dodany 12.07.2022, 11:21 przez zakłopotany