Tablice

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Filomaci w Ogólnopolskich konkursach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Julia Brzezińska, uczennica klasy II, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Międzygwiezdny pył". Kolejne miejsca są również w rękach Filomatów, ponieważ III lokatę uzyskała Julia Osińska z klasy I, a IV Igor Gęsicki z klasy III. Martyna Gołkowska z klasy I uzyskała tytuł finalisty. Wszyscy uczniowie realizują fizykę w zakresie rozszerzonym. Opiekunem uczniów jest Monika Puc. Wyróżnionej młodzieży gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów z fizyki.

Uczniowie Szymon Gul, Olaf Nagórski oraz Kacper Nieć, realizujący informatykę w zakresie rozszerzonym, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie dotyczącym cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland Edycja II. W zmaganiach chłopcy pokonali wiele drużyn i znaleźli się w ścisłej czołówce etapu wojewódzkiego. Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami uczniów były Anita Małkowska i Monika Puc.


Uczeń klasy I Oskar Lewandowski został wyróżniony w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego "Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Tegoroczna edycja, pod hasłem:,, Energia drzemiąca w skałach", poświęcona była 200 rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza – polskiego naukowca, farmaceuty, pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej. Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, który ma na celu upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie naturalnym.
Filomata wykazał się zdolnością interpretacji wiadomości encyklopedycznych, a także zmysłem obserwacji zjawisk przyrodniczych w pracy: "Czarne złoto czy czarna rozpacz?". Komisja Konkursowa wyłoniła najlepszych autorów, wśród których znalazł się uczeń I LO w Brodnicy. W ten sposób zakwalifikował się do II etapu półfinałowego, który polegał na rozwiązaniu pisemnego testu. Dnia 31 maja 2022 roku Oskar Lewandowski został wyróżniony dyplomem i nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom.

I LO w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 12.07.2022, 08:38 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 408

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.