Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Polsko-niemiecka wymiana młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy

Pod hasłem "Śladami wspólnej historii" młodzież z Hufca Pracy w Brodnicy i Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu brała udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.

3 lipca br. rozpoczęła się w Grudziądzu polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Do 10 lipca młodzież z Hufca Pracy w Brodnicy i Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu oraz z partnerskiej organizacji Internationaler Bund (IB) Berlin-Brandenburg gGmbH (Region Brandenburg Nordost) wspólnie realizowała działania projektowe pod hasłem "Śladami wspólnej historii". W ramach warsztatów zaplanowano szereg ciekawych zajęć i imprez. Pierwsze warsztaty służyły poznaniu podstawowych zwrotów i pojęć w języku polskim oraz niemieckim a także współpracy w międzynarodowych zespołach na drodze animacji językowej. W kolejnych dniach wymiany młodzież brała udział w spotkaniu z żywą lekcją historii i archeologii w grodzie Foluszek oraz złożyła wizytę u Pań z KGW w Zbicznie, gdzie degustowała lokalne potrawy i łowiła ryby. Następnie uczestnicy wymiany zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, Muzeum w Stuthofie, spacerując po Grudziądzu jego zabytki oraz Fort Wielka Księża Góra no i odkrywała ciekawe miejsca biorąc udział w grze miejskiej w Brodnicy. W międzyczasie młodzież zorganizowała polski i niemiecki wieczór narodowy, udała się na spływ kajakowy po jeziorze Rudnik oraz w trakcie wspólnych warsztatów gastronomicznych zaprezentowała typowe dania kuchni polskiej i niemieckiej. Na koniec wymiany uczestnicy wzięli udział we wspólnej sesji zdjęciowej i roniąc niejedną łzę rozstali się, licząc na ponowne spotkanie w przyszłym roku. W wymianie udział wzięli wyróżniający się uczestnicy 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy.

Zachęcamy młodzież do wstępowania w nasze szeregi i jednocześnie informujemy, że Hufiec Pracy w Brodnicy prowadzi nabór na rok szkolny 2022/2023 Nasi uczestnicy mogą korzystać z następujących form kształcenia:
• Szkoła Podstawowa dla dorosłych - klasa VII i VIII,
• Szkoła Branżowa I stopnia,
• Szkolenie kursowe rzemieślnicza nauka zawodu ( tylko praktyki zawodowe, bez kształcenia ogólnego).
Więcej informacji na temat oferty można uzyskać w siedzibie Hufca Pracy:
87 – 300 Brodnica, ul. Przykop 57/6, tel. 56 4940163, pon.-pt. w godzinach 7:45 – 15:45
oraz na naszej stronie na Facebook: 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy e-mail 2-1hp.brodnica@ohp.pl

źródło: 2-1 HP w Brodnicy.
tekst: Z. Narewski wychowawca HP w Brodnicy
fot.: E. Kosman wychowawca HP w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 13.07.2022, 11:41 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 343

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.