baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Uczestniczka Hufca Pracy w Brodnicy absolwentem roku 2022

W dniu 13 lipca 2022r Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP rozstrzygnęła wojewódzki etap konkursu "Absolwent Roku Ochotniczych Hufców Pracy - 2022". Aleksandra Kowalkowska z Hufca Pracy w Brodnicy zajęła I miejsce w kategorii szkoła branżowa I-go stopnia.
Wojewódzka Komenda OHP w Toruniu corocznie organizuje etap wojewódzki konkursu Absolwent Roku Ochotniczych Hufców Pracy. Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach tj. absolwent szkoły podstawowej dla dorosłych oraz absolwent szkoły branżowej I-go stopnia. Komisja konkursowa oceniała zaangażowanie uczestnika w działalność hufca, udział w inicjatywach społecznych i działaniach lokalnych, przyznała punkty za uzyskane oceny z przedmiotów i egzaminów. Łącznie uczestnik konkursu mógł zdobyć 200 pkt. Nasza uczestniczka Ola uzyskała 185 pkt i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego konkursu. W etapie krajowym komisja bierze pod uwagę przyznając punkty oceny z egzaminu zawodowego, podjęcie dalszej nauki przez absolwenta oraz fakt zatrudnienia. Uczestnik tego etapu może zdobyć dodatkowo 50 punktów do ogólnej punktacji. Aleksandra Kowalkowska była wyróżniającym się uczestnikiem naszego hufca przez cały okres nauki. W br. ukończyła szkołę branżową I stopnia w zawodzie kucharz. Praktyki zawodowe odbywała w firmie Usługi Gastronomiczne "Jedynka" w Brodnicy. Ola Szkołę Branżową CKZiU w Brodnicy ukończyła z jednym z najlepszych wyników i otrzymała nagrodę Starosty Brodnickiego. Jesteśmy dumni z naszej absolwentki. Bardzo cieszymy się z wygranej Oli i liczymy na kolejny sukces w etapie ogólnopolskim.

Zachęcamy młodzież do wstępowania w nasze szeregi i jednocześnie informujemy, że Hufiec Pracy w Brodnicy prowadzi nabór na rok szkolny 2022/2023 Nasi uczestnicy mogą korzystać z następujących form kształcenia:
• Szkoła Podstawowa dla dorosłych - klasa VII i VIII,
• Szkoła Branżowa I stopnia,
• Szkolenie kursowe, rzemieślnicza nauka zawodu ( tylko praktyki zawodowe, bez kształcenia ogólnego).
Więcej informacji na temat oferty można uzyskać w siedzibie Hufca Pracy:
87 – 300 Brodnica, ul. Przykop 57/6, tel. 56 4940163, pon.-pt. w godzinach 7:45 – 15:45
oraz na naszej stronie na Facebook: 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy, e-mail 2-1hp.brodnica@ohp.pl

źródło: 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy
tekst : Zbigniew Narewski wychowawca HP w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 18.07.2022, 08:14 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 328

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.