baner Namiot

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Kino pod gwiazdami

Za nami dwa, wyjątkowe wydarzenia - KINO POD GWIAZDAMI i KONCERT NA CZTERY RĘCE, w ramach muzycznych spotkań, "KLASYKA NAD DRWĘCĄ".

Nie wyobrażamy już sobie lata w Brodnicy bez kina na leżakach. Co roku, w parku za BRODNICKIM DOMEM KULTURY, wyświetlane są filmy, w KINIE POD GWIAZDAMI. Kino akcji, komedia romantyczna, horror, bajka, kino sensacyjny, thriller - repertuar dobierany jest tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Na kolejny seans zapraszamy 14 SIERPNIA 2022
GODZ. 21:00 - "W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI".

Co nam w duszy gra, a dokładniej co gnieździ się w głowie? Jakie emocje nami rządzą, kiedy dominuje nastrój melancholijny, a kiedy radosny? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć twórcy animacji "W głowie się nie mieści".
Pixar od dawna nie ma sobie równych na polu animacji i przoduje na arenie rozrywki rodzinnej, nie tylko zabawnej, ale i inteligentnej. Najnowsze dzieło wytwórni to rzadki przypadek kina familijnego, który skupia się na emocjach dziecka, a dokładnie głównej bohaterki. Produkcję można nawet nazwać opowieścią o dojrzewaniu i emocjach takich jak gniew, radość, smutek, strach i wstręt. Wkracza w świadomość dziecka, aby pokazać spersonalizowane najważniejsze uczucia ich pragnienia i oczekiwania. Główna bohaterka – Riley – przeprowadza się i próbuje zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Początkowo radzi sobie nieźle, ale szybko dopada ją depresja, a uczucie Radości w jej umyśle nie umie naprawić tego stanu rzeczy.
Sytuacja ulega pogorszeniu, gdy Radość i Smutek gubią się w otchłani umysłu dziewczynki. Pozostałe uczucia wpadają w panikę, nie wiedząc co robić, a Riley zaczyna przeżywać prawdziwą huśtawkę emocjonalną. Dwa najważniejsze uczucia podejmują heroiczną próbę powrotu do panelu zarządzania samopoczuciem dziewczynki.
"W głowie się nie mieści" pokazuje, że każda część nas jest ważna i niezbędna do rozwoju empatii. Nie zawsze radość musi przodować i gasić wszystkie emocjonalne pożary. Pozostałe uczucia są nie mniej ważne, zwłaszcza smutek, który pozwala pochylić się nad ważnymi sprawami, nie popadać w przesadny hurraoptymizm, będąc jednocześnie swoistym bezpiecznikiem przed nieuzasadnioną eksplozją beztroski. Chodzi o wyważenie nastroju i towarzyszącym mu emocjom. (Za Marcin Andrys/paradoks.net.pl)

GODZ. 23:00 - "SZYBCY I WŚCIEKLI 8"
Kolejna odsłona przygód Dominica Toretto. Na widzów czaka jeszcze więcej samochodów, wybuchów i egzotycznych lokalizacji.
Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszta ekipy znajduje oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów.


Naturalne środowisko lubi też muzyka. Ponadczasowa. Uniwersalna. Zrozumiała bez żadnych dodatkowych słów. Bogata, szlachetna i poruszająca. Cała ona - muzyka klasyczna.
10 LIPCA, O GODZ. 19:00, odbył się koncert muzyki klasycznej, w ramach wydarzenia "CAMPING MUZYCZNY – KLASYKA NAD DRWĘCĄ". Chcieliśmy odczarować muzykę klasyczną, "podać ją" Państwu w zupełnie nowej odsłonie.
Muzyka wymyka się utartym schematom, nie zna ograniczeń, nie potrzebuje zamkniętych pomieszczeń. W tym roku salą koncertową była scena na Przedzamczu, na której wystąpiło dwoje, wspaniałych pianistów - Agata Nowakowska-Gumiela i Tomasz Gumiela. W bardzo efektownym programie utworów fortepianowych, zaaranżowanych na cztery ręce, znalazły się między innymi: "Tańce węgierskie" Brahmsa, "Tanga" Piazzoli czy wpisujące się w wakacyjną atmosferę "Tańce egzotyczne" Francaix'a i motywy opery "Carmen" Bizeta.
PROWADZENIE - Paulina Rubczak

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 18.07.2022, 08:35 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 575

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.