baner Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Kolejna modernizacja monitoringu zakończona

W połowie lipca br. zakończyła się kolejna rozbudowa monitoringu wizyjnego miasta. Zamontowanych zostało 12 kamer o wysokiej rozdzielczości, dużej czułość matrycy z możliwością pracy kodowania obrazu H.265. Na stanowisku kierowania poprawiono parametry urządzeń rejestrujących oraz zamontowano nowy monitor do obserwacji dodatkowo monitorowanych terenów. Dzięki zainstalowaniu nowych kamer monitoringiem objęte zostały kolejne strefy Brodnicy.

W pierwszej strefie kamery zapewniają obserwację ścieżek biegowych i rekreacyjnych wraz z oprzyrządowaniem w Lasku Miejskim. Zamontowane kamery obserwują również pobliskie tereny przy ulicach: Alei Leśnej, Gajdy oraz Świerkowej.

W drugiej strefie kamery zapewniają obserwację plaży miejskiej od ulicy Wiejskiej na Niskim Brodnie. W polu widzenia kamery jest plaża, pomosty, infrastruktura strefy gastronomicznej i rekreacyjnej oraz część przeciwległego nabrzeża z wieżą widokową i wyposażeniem wypoczynkowym.

W trzeciej strefie kamery monitorują skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z ulicą Sądową, parking przy centrum handlowym Dekada, częściowo stację benzynową, obiekt McDonalda, skrzyżowanie ulic Zamkowej – Sądowej z ulicą Wiejską oraz skrzyżowanie ulicy Sądowej z ulicą Dworcową i Mickiewicza.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 22.07.2022, 10:42 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 811

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jeszcze niech założą monitoring na karbowskiej na przeciwko sklepu Gardeckiego
Dodany 25.07.2022, 18:57 przez Janek
A na obwodnicy kibole tłuką ekrany.
Dodany 22.07.2022, 20:29 przez Nel