baner Tablice

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci na obozie drużyn pożarniczych

Dzielnicowy z Brodnicy oraz policyjni "wodniacy" spotkali się z uczestnikami 15-stego obozu szkoleniowo- wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Brodnickiego przebywających nad jeziorem w Wądzyniu. Podczas spotkania policjanci radzili uczestnikom obozu, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

W minioną środę (20.07.) brodnicki dzielnicowy wraz z policjantami pełniącymi służbę na wodach brodnickich jezior, na specjalne zaproszenie organizatora 15-stego obozu szkoleniowo- wypoczynkowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Brodnickiego, spotkali się z uczestnikami letniego wypoczynku na Półwyspie Wądzyń. W spotkaniu oprócz policjantów uczestniczyli także ratownicy WOPR, żołnierze brodnickiej jednostki wojskowej, strażacy, którzy udzielali cennych rad, które mogą się przydać na co dzień, a tym bardziej podczas letniego wypoczynku.

Mundurowi przypominali dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku i radzili jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków lata. Ponadto policjanci poświęcili dużo uwagi na bezpieczeństwo podczas kąpieli oraz prawidłowe zachowania w ruchu drogowym. W trakcie pogadanki funkcjonariusze przypomnieli wypoczywającym jak należy zachować się w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Nie zabrakło ostrzeżeń przed czyhającymi zagrożeniami oraz informacji w jaki sposób im zapobiec i do kogo zwrócić się o pomoc.

Spotkanie mundurowych z młodzieżą przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Zapewniamy, że podobnych rozmów profilaktyczno-edukacyjnych będzie jeszcze wiele w tym sezonie wakacyjnym, bo rozmów o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.07.2022, 11:50 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 836

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.