Namiot

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Kaszki dla dzieci – niezastąpiony produkt rozszerzający dietę niemowląt

Kaszki to produkt, który koniecznie powinien znaleźć się w jadłospisie niemowląt i starszych dzieci. W miarę rozszerzania diety dziecko powinno poznawać nowe smaki. Urozmaicony jadłospis sprawi, że maluszek będzie otrzymywał niezbędne składniki odżywcze.

Kaszki np. ze sklepu bee.pl produkowane są ze zbóż, których ziarna zawierają ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka witaminy i minerały. Najczęściej produkowane są z ryżu, kukurydzy, pszenicy, owsa, gryki.

Kaszki to cenne źródło błonnika pokarmowego, który reguluje pracę jelit, pozytywnie wpływa na skład mikroflory jelit, ułatwia wypróżnianie, wchłania toksyny z organizmu i pobudza ich wydalanie.

Producenci kaszek wzbogacają je o dodatkowe składniki odżywcze. Często wzbogacają je w probiotyki – dobre bakterie, które wspomagają funkcjonowanie naturalnej floty bakteryjnej, zapobiegają zatruciom, wspierają odporność organizmu.

Kaszki są bogactwem węglowodanów złożonych, które doskonale zaspokajają głód i na długo dostarczają dziecku energii. Mają niski indeks glikemiczny.

Kiedy zacząć podawać dziecku kaszki?

Kaszki to jeden z pierwszych posiłków, który można podać dziecku podczas rozszerzania diety. Wprowadzanie produktów uzupełniających powinno się zacząć najwcześniej po ukończeniu przez dziecko 17. tygodnia życia oraz nie później niż w 26. tygodniu życia. Każdy nowy produkt należy wprowadzać do diety dziecka pojedynczo i stopniowo.

Pierwszą kaszkę można podać niemowlęciu już po ukończeniu 4. miesiąca życia. Na każdym opakowaniu zawarta jest informacja, od którego miesiąca życia przeznaczona jest dana kaszka.

Konieczność wprowadzania pokarmów uzupełniających wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem organizmu na składniki odżywcze, których mleko matki lub mleko modyfikowane nie może już zaspokoić.

Wybór kaszek dla niemowląt i małych dzieci jest ogromny. Można wybrać kaszki jedno- lub wielozbożowe, mleczne i bezmleczne. Dostępne są kaszki słodzone lub bez dodatku cukru. Mamy też szeroki wybór smaków. W kaszkach dla dzieci producenci ograniczają ilość cukru, soli i różnych dodatków smakowych. Kaszki nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników.

Kaszki są łatwe w przygotowaniu. Nie wymagają gotowania. Przyrządza się je według przepisu na opakowaniu. Jeżeli dziecko nie chce jeść danej kaszki, należy wybrać inny smak lub inny rodzaj kaszki.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 26.07.2022, 17:22 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 583

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.