baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Informacja dotycząca otrzymania zaświadczenia o dochodach

Od lipca 2022 r. można uzyskać zaświadczenie o wysokości dochodów w formie elektronicznej logując się na stronę www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/.

W e-Urzędzie Skarbowym udostępnione zostały:
- zaświadczenia o wysokości dochodu podatnika (ZAS-DF),
- zaświadczenia o wysokości przychodu, dochodu, podatku należnego oraz składek na ubezpieczenia wykazane w PIT (ZAS-DFU).
Zaświadczenie w formie dokumentu elektronicznego wydane poprzez e-Urząd Skarbowy ma taką samą moc prawną jak tradycyjny dokument papierowy i jest automatycznie podpisane pieczęcią szefa KAS o treści: "Pismo wygenerowane w e-Urzędzie Skarbowym opatrzone kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną Szefa Krajowej Administracji Skarbowej".
Aby otrzymać zaświadczenie bezpłatnie, w ciągu kilku minut, wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie korespondencji w formie elektronicznej na stronie www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/ i złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach.

Jak złożyć wniosek
- zaloguj się na www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/,
- wyraź zgodę na e-Korespondencję i uzupełnij dane do powiadomień,
- w zakładce «złóż dokument» wybierz i uzupełnij zaświadczenie o dochodach,
- jeśli złożyłeś zeznanie podatkowe za 2020 lub 2021 rok w ciągu kilku minut odbierz zaświadczenie o swoim dochodzie i przedstaw dokument w instytucji wskazanej we wniosku.

Wydanie zaświadczenia na wniosek złożony w e-Urzędzie Skarbowym nie podlega opłacie skarbowej.

źródło: Urząd Skarbowy w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 27.07.2022, 15:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 867

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.