baner Tablice

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci patrolują jeziora na terenie powiatu brodnickiego

Policyjni "wodniacy" z Brodnicy wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów, patrolują wody jezior położonych na terenie powiatu brodnickiego. Od początku sezonu letniego funkcjonariusze dbają o bez­pieczeństwo osób korzystających z uroków pojezierza brodnickiego. Pod szczególny nadzór policjanci wzięli plaże nad Jeziorem Niskie Brodno, gdzie powstał nowy pomost. Nie obyło się bez mandatów karnych.

Pojezierze brodnickie, położone w malowniczej części województwa kujawsko-pomorskiego jest wielką atrakcją turystyczną. Podczas okresu wakacyjnego, nad wody jezior położonych na terenie powiatu przyjeżdża tysiące turystów z całej Polski i nie tylko. Brodniccy policjanci, jak co roku wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów, rozpoczęli patrole na wodach jezior, które wymagają policyjnego nadzoru. Policyjne patrole w miarę możliwości będą trwały do końca sezonu letniego.

Policjanci podczas patrolowania wód szczególną uwagę zwracają na osoby, które kąpią się w miejscach niedozwolonych, spożywające alkohol na sprzętach pływających a także na dzieci przebywające nad wodą bez opieki osób dorosłych. Policjanci pilnują porządku na terenach przyległych do jezior, reagują na negatywne zachowania się osób na kąpieliskach, kontrolują wędkarzy i ich uprawnienia. Policjanci szczególnym nadzorem objęli plaże miejską, gdzie powstał nowy pomost. Funkcjonariusze podczas codziennych patroli, od momentu otwarcia nowego pomostu, wystawili ponad 20 mandatów karnych. Były to kary m.in. za zaśmiecanie, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, niestosowanie się do przepisów porządkowych w miejscach publicznych.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 28.07.2022, 11:25 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 447

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.