Namiot

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Prawie 6 tys. złotych mandatu i zarzut przestępstwa dla kierowcy opla

Brodniccy policjanci ukarali mandatami karnymi w wysokości prawie 6000 złotych kierowcę opla vectry, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policjantkami popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz kary w postaci mandatów, których suma jest kolosalna, 39-latek będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.07.), krótko przed godz. 15.00 w Gorczenicy. Policjantki ruchu drogowego z Brodnicy dokonujący pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów, "namierzyły" opla vectrę, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 43 km/h. Funkcjonariuszki tarczą do zatrzymywania pojazdów, dały sygnał kierowcy do zatrzymania się. Kiedy policjantki podchodziły do stojącego na poboczu opla, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjantki podjęły pościg za uciekającym oplem. Kierowca, który siedział za kierownicą samochodu w trakcie ucieczki oprócz wielokrotnego przekroczenia prędkości, popełnił szereg innych wykroczeń, m.in. niestosowanie się do sygnałów i poleceń dawanych przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, niestosowanie się do znaku "nakaz jazdy z prawej strony", spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja, niestosowanie się do znaku "powierzchnia wyłączona", wyprzedzanie innych pojazdów mimo zakazu wyprzedzania, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na "podwójnej linii ciągłej. W miejscowości Osiek, funkcjonariuszki straciły z pola widzenia uciekający samochód. Ustaliły jednak właściciela pojazdu i odwiedziły go w miejscu zamieszkania, w miejscowości Grzęby. Jak się okazało 39-latek pozostawił pojazd u kolegi, który przywiózł go do domu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjantki zatrzymały mężczyznę i przetransportowały do brodnickiej komendy, gdzie nałożyły na niego mandaty karne na kwotę prawie 6000 złotych oraz sporządziły wniosek o ukaranie do sądu, za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Kryminalni, przedstawili 39-latkowi zarzut przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.07.2022, 12:31 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 555

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Dostanie zawiasy i odpracowanie w czynie społecznym. Chciałbym zaproponować alternatywe, publiczna chłosta na dużym rynku. Igrzyska są, tylko chleba zabraknie.
Dodany 30.07.2022, 16:53 przez Pozdrawiam serdecznie