Namiot

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Plaża bez peta

Plastikowa epidemia, która dotyka teraz cały świat, w Polsce ma przede wszystkim wygląd filtra do papierosa. Dlatego, coraz więcej plaż wypowiada wojnę niedopałkom papierosów. MY RÓWNIEŻ.

🛑 NA CAŁEJ PLAŻY ORAZ KĄPIELISKU OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ PALENIA PAPIEROSÓW❗️
🔴 Plac zabaw❓ NIE PALIMY❗️
🔴 Pomosty❓ NIE PALIMY❗️
🔴 Ławki na plaży, leżaki❓ NIE PALIMY❗️

🚭 Nie narażaj nikogo na smród swojego papierosa, nie narażaj dzieci na to, że nadepną na pozostawiony przez ciebie niedopałek - to twój nałóg i twój problem. I nie mów, proszę, że #TOTYLKOPET❗️

🚭 W Polsce wypalamy 40 000 000 000 papierosów rocznie, z czego, UWAGA, aż 26 000 000 000 trafia bezpośrednio do środowiska, zamiast do kosza! Każdy niedopałek papierosa zatruwa METR SZEŚCIENNY WODY! Filtr papierosa jest wykonany z plastiku (nie z celulozy lub bawełny jak kiedyś) i rozkłada się nawet 10 lat. Zanim zdąży się rozłożyć, rozpada się na małe "ziarenka", czyli mikroplastik, który potem dostaje się do wód gruntowych a w konsekwencji do naszego organizmu.

🔴 Dlatego apelujemy - WYRZUCAJCIE NIEDOPAŁKI DO KOSZA. Nigdy na piasek czy do jeziora. Plaże naszych jezior toną w śmieciach i petach. Zatrzymajmy wspólnie to szaleństwo!


źródło: OSiR Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 01.08.2022, 11:00 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 484

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nasze władze są oderwane od rzeczywistości, myślą że jak jest regulamin, monitoring to już nie trzeba nic robić. Czekają tylko żeby im ktoś do czegoś dołożył i potem się chwalą co to Oni nie zrobili dla społeczeństwa. Zakole, park teraz kąpielisko. I wszędzie tam od samego początku same problemy, bo ludzie to bezmózgi i trzeba ich pilnować. Co chwilę czytamy w prasie , a to pijany rowerzysta ,a to pijany kierowca zostali ukarani po nowych cenach mandatów. Dlaczego wandale nie są karani też po nowemu. Co z wandalami z parku? zgłosili się sami ? Co z zakolem ? tam samochody sobie parkują ?
Dodany 01.08.2022, 17:25 przez ja