baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Dodatkowe zajęcia dla uczniów

28 lipca 2022 r. Burmistrz Brodnicy podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Nowe kompetencje kluczem do sukcesu" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia i rozwój kompetencji kluczowych 700 uczniów oraz 180 nauczycieli w szkołach dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy. Projekt realizowany będzie od 16.08.2022 r. do 31.08.2023 r. Wsparciem w projekcie zostaną objęci uczniowie ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy oraz III Liceum Ogólnokształcące. Uczniowie otrzymają kompleksowe wsparcie w postaci dodatkowych zajęć z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, języków obcych, kompetencji cyfrowych TIK, robotyki oraz zajęć w zakresie kształtowania i rozwijania postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy w zakresie kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej. Szkoły przeprowadzą również zajęcia z wykorzystaniem metody eksperymentu w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Dla uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemu oświaty przewidziano indywidualną ścieżkę wsparcia pedagogiczne. Kompleksowe wsparcie otrzymają również uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu 180 nauczycieli skorzysta ze wsparcia w ramach szkoleń zakresie: przygotowanie do prowadzenia procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w obszarze podnoszenia kompetencji cyfrowych, szkolenia dotyczące wykorzystania metody eksperymentu naukowego w edukacji. W szkołach, które wezmą udział w projekcie zostanie zmodernizowana wewnętrzna sieć informatyczna. Całkowita wartość projektu wyniesie 2 626 107,48 zł, z czego 2 494 107,48 zł to dofinansowanie.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 01.08.2022, 22:27 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 277

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.